banner32

Kazananı çok yarışma

Başakşehir Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak başlattığı çalışma ile en çok bitkisel atık yağ ve pil toplayan okulları ödüllendiriyor.

Kazananı çok yarışma
Başakşehir İlçesi’ndeki tüm ilkokul, ortaöğretim ve liseleri kapsayan projede çocuklar çevre bilinci kazanmış olacak. Okullarda öğrenci ya da öğretmenler bitkisel atık yağları pet şişelerde biriktirecekler ve topladıkları bitkisel atık yağları pet şişelerle okula getirerek okul kantinine ya da okul tarafından belirlenen bölümdeki görevliye teslim edecekler. Okullardaki atık yağ toplama bidonu dolduğu takdirde; okul yönetimi toplanan bitkisel atık yağları vermek amacıyla, 444 0 669 ile BİKOM’a ulaşarak, lisanslı atık yağ toplama firması ile atık yağlar alınacak. 29 Mayıs tarihinde sonuçlanacak yarışmanın ödül töreni Haziran ayında gerçekleşecek.

Atık piller de ödüllendirilecek

Başakşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünce yürütülen projede okullar toplamış oldukları atık yağ miktarına karşılık gelen ödül ile ödüllendirilecek. Dereceye giren okullara bahçe satrancı, masa tenisi ve spor setinden oluşan ödüller verilecek.

Proje çerçevesinde ayrıca evsel ve geri dönüşümlü malzemelerden ayrı bir kutu içinde biriktirilen atık piller de ödüllendirilecek. Başakşehir’deki tüm anaokul, ilkokul, ortaöğretim ve liseleri kapsayan atık pil toplama kampanyasında her 250 kg. atık pil toplayan okula bir tablet hediye edilecek. Ayrıca dereceye giren ilk üç okul içinde çeşitli sürpriz ödüller olacak. Kampanya 30 Nisan’da sona erecek. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35