banner25

Kaymakam Can Muratpaşa yolcusu

Başakşehir’in sevilen kurucu Kaymakamı Cevdet Can, Antalya'nın Muratpaşa ilçesine atandı. Muratpaşa Kaymakamı Fatih Kocabaş ise Başakşehir'e tayin edildi.

Kaymakam Can Muratpaşa yolcusu
Başakşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin verdiği iftarda bir araya gelen Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İlçe Kaymakamı Cevdet Can’a hizmetlerinden dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

Kaymakam Cevdet Can’ın ilçemizin yapılanmasında önemli katkıları vardır

Bir restoran'da düzenlenen iftar yemeğine Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İlçe Kaymakam’ı Cevdet Can’ın yanı sıra Ak Parti 3. bölge Milletvekili Mehmet Doğan Kubat, Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel, Başakşehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Zeki Ertürk, Kadın Meclisi Başkanı Şaduman Kutay katıldı.

Yemekte konuşan Belediye Başkanı Mevlüt Uysal “İlçemizin kurucu Kaymakamı olan Cevdet Can Beyefendinin daha ilçemizin kurulma aşamasında ciddi çabaları ve çalışmaları vardır. Milli Eğitim, Sağlık birimlerinin kurulmasında emeği vardır. İlçemizin düzenli yapılanmasında Sayın Cevdet Can’ın emekleri yadsınamaz. İlçemizde daha uzun süreler kalması için başvuruda bulunduk, ama genel uygulama bu olduğu için kabul edilmedi ve Muratpaşa ilçemize tayini çıktı. Diyaloğumuz her zaman devam edecek, bunun için kaymakamımıza ilçemizden ev satın aldırdık ki her zaman bizleri ziyaret etsin. Emekli olduğunda belki geri döner. Kaymakamımızın Kent Konseyimizin sağlıklı oluşmasında da önemli katkıları olmuştur. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

‘İstanbul’un geleceği Başakşehir’de inşa ediliyor’

Teşekkür konuşmasında Başakşehir'e ilk geldiğindeki gözlemlerini anlatan Cevdet Can, 5 sene önce Başakşehir'in birçok boş alandan oluştuğunu, kısa zaman içerisinde gelişerek nüfusunun arttığını ifade ederek, Taşra'dan İstanbul'a gelmiş biri olarak Görev yaptığı süre içerisinde gördüğü bu muazzam değişime şahitlik ettiğini belirtti.
Can:"İstanbul’un geleceği Başakşehir’de inşa ediliyor. Burası çok güzel bir kent, burası bizim ilk göz ağrımız. Başakşehir benim 12. görev yerim ve Başakşehir’in yeri bir başka. Amacımız burada, birçok alanda köprü olabilmek, gönüllere gidebilmekti. Giderkende Başakşehir’den ev alarak buraya yerleşmeye karar verdik. Burada çok huzurlu bir yönetim olmuşsa, sizlerin sayesinde olmuştur. Başkanımız Mevlüt Uysal’a ve tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
Konuşmaların ardından Kent Konseyi adına Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İlçe Kaymakamı Cevdet Can'a plaket takdim etti.

Başakşehir'de 2008 yılından beri görevde bulunan ve ilçe halkı tarafından sevilen bir kaymakam olan Başakşehir Kaymakamı Cevdet Can, Antalya'nın Muratpaşa ilçesine atanırken, Muratpaşa Kaymakamı Fatih Kocabaş ise Başakşehir İlçesinin yeni kaymakamı oldu. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
herkimse
herkimse - 10 yıl Önce

akp lı beledıye başkanı antalyalı yenı kaymakamda antalyalı işleri kolay olur

SIRADAKİ HABER

banner34

banner35