banner29

Karabat'tan Kınama ve Uyarı Geldi ...

​"​Geçtiğimiz gün Atatürk Havalimanı'nda tarihe geçecek korkunç bir terör saldırısı yaşandı.

Karabat'tan Kınama ve Uyarı Geldi ...

Resmi verilere göre şu an itibariyle bu saldırıda kırk dört insanı  kaybettik, yüz elliye yakın vatandaşımız da yaralandı.

Bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz.


Ne yazık ki artık Türkiye'de ölmek değil yaşamak tesadüfe bağlı hale geldi.


Eğer ölenlerin yasını tutmakla yetinip bugün geldiğimiz noktanın, yaşanan terör saldırılarının temel nedenlerini sorgulamazsak yeni saldırılar, yeni ölümler yani yeni acılar kaçınılmaz olacak.


Üzerinde konuşulması gereken pek çok konu var elbette.


Örneğin mülteci politikamızı konuşmalıyız. Neden hala üç milyona yakın mültecinin mülteci kamplarına yerleştirilmeyip, hiçbir resmi denetim olmaksızın büyük şehirlere doldurulduğunu sormalıyız.


Biz Esad-Esed tartışmasına saplanıp kalmışken ne tür bir belanın içine çekildiğimizi ve bu savaşın başlamasındaki payımızı
sorgulamalıyız. 


Asıl önemlisi dört bir yanımızı sarmış olan IŞİD hücrelerini ortaya çıkarmak için ne yapıldığını sormalıyız.


Başakşehir Milli Eğitim Müdürlüğüne, Emniyet Müdürlüğü'ne ve Başakşehir Kaymakamlığı'na soruyoruz:


Başakşehir'de yaz aylarıyla birlikte ortaya çıkan, hiçbir şekilde kontrol edilmediğini, denetlenmediğini bildiğimiz derneklerin hatta kişilerin organize ettiği yaz kurslarını denetleyecek misiniz?

Kanun dışı olanlara ceza verecek misiniz?


Yukarıda adı geçen kurumlara açık çağımızdır.  Bu kurslarda terör örgütü IŞİD'e sempati kazandırılmaya çalışıldığını biliyoruz.  Açıkça IŞİD propagandası yapıldığı duyumlarını alıyoruz. Bunları görmezden gelirseniz terörü ilk turnikeden geçirmiş olursunuz.


Sayın Belediye Başkanı'mıza soruyoruz, bu kuruluşların hangisi yasaldır,  hangisi yasal değildir?


Bu kuruluşların hangisine destek veriyorsunuz ve bunu hangi yetkiyle yapıyorsunuz?

Yakın bir zamanda Aczimendi dergahının düzenlemiş olduğu bir kitap fuarında basılması yasak olan bir kitabın basılmasına destek verdiğiniz doğru mu?


Yasal olmayan bu yapılara ve onların düzenlediği kurslara lojistik destek sağlayarak IŞİD ve onun türevi terör örgütlerini de beslediğinizin ve gençlerin buralarda canlı bombalara dönüşmesinin temelinin atıldığının farkında mısınız?


Uyarıyoruz !


Başakşehir'deki mülteci sayısı ve bu mültecilerin kurdukları yapılar hakkında kamuoyunu bilgilendiriniz. Bu yapıları denetleyiniz. Başakşehir'in canlı bomba eğitim alanı haline getirmesine izin vermeyeceğiz !

Kaynak:İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35