banner29

Karabat ve CHP.li vekiller mülki idare amirlerini ziyaret etti

Cumhuriyet Halk Partisi Başakşehir ilçe başkanı Özgür Karabat partisinin sevilip sayılan iki vekili olan eski DİSK başkanı Süleyman Çelebi ve Ferit Mevlüt Aslanoğlu ve partisi yöneticileri ile birlikte Başakşehir kaymakamı Cevdet Can’ı ilçe emniyet müdürü Murat Başıbüyük’ü ve OSB.yöneticilerini makamlarında ziyaret ederek ilçe ile alakalı fikir alışverişinde bulundular.

Karabat ve CHP.li vekiller mülki idare amirlerini ziyaret etti
HABERİN GALERİSİ
CHP ziyaret

CHP ziyaret

Hatay'daki kamp ziyareti ile gündem de olan CHP.İstanbul 3.Bölge milletvekili Süleyman Çelebin'nin de katıldığı Ziyareti takip eden tek basın mensubu olarak Başakşehir Times ve İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA) muhabirleri vardı.

Çelebi Kampta bulunan Suriyelilerden bir kısmının Hatay'ı kendi bir vilayetleri gibi gördüklerini ve bazılarının da sesli şekilde  yakında Hatayı da alacağız dediklerini  kendi görüştüğü esnaflardan duyduğunu söyledi.

Başakşehir Times Haber Merkezi

Esnaftan alışveriş yapan sığınmacıların bazen bir esnaftan 50 liraya satın aldıkları bir ürün için 5 lira yeter dediklerini ve zaman zaman hükümet aldığımız ürünlerin bedelini ödesin dediklerini ifade ederek bu ülkenin bir milletvekili olarak biz kampa giremeyeceksek kim girecek diyerek kendilerini kampa almayanlara sert şekilde tepki gösterdi. Çelebi yakında bu konu ile alakalı bir basın açıklaması yapacağız dedi. Çelebi sözlerini biz ansızın gittiğimiz için orada cereyan eden illegal çalışmalara şahit olmayalım diye bizi engllediler. Şimdi gerekli tertibatları aldıkları için insan hakları kurulu üyeleri ziyaret edebilir diyorlar. Bu inandırıcı bir şey değil diyerek yaşanan olaya tepkisini koydu.

İlk Ziyaret Emniyet müdürüne yapıldı
 
İlk önce ilçe emniyet müdürü Murat Başıbüyük ziyaret edildi.Başıbüyük CHP.Milletvekillerini, ilçe başkanı ve yöneticilerini samimi bir ortamda karşıladı.İlçenin sorunları hakkında fikir alışverişi yapıldı. CHP.İstanbul 3.Bölge milletvekili Ferit Mevlüt Aslanoğlu muhalefet milletvekili olsak da biz her zaman devlet babanın emrindeyiz.Telefon numaralarımı size veriyorum saat kaç olursa olsun halkın her türlü sorun ve sıkıntısı için beni arayabilirsin dedi. Aslanoğlu Polis teşkilatının özlük hakları ile alakalı her türlü çalışmayı yapıyorum. Bir emniyet müdürü aylık 3.000 lira maaş alıyorsa bunun nerede ise yarısı harcırah ve fazla mesai olduğu için sosyal güvenlik pirimi çıplak maaş üzerinden hesaplandığı için emekli oldukları zaman çok kayıpları oluyor dedi.
 
Emniyet müdürüne yapılan ziyarette hem yeni görevi için hayırlı olsun denildi,hem geçmiş ramazan bayramı tebrik edildi hem de kısa bir süre önce annesini kaybettiği için başsağlığı dilendi. Emniyet müdürü de kendisine yapılan ziyaretten dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederek CHP.heyetine teşekkür etti.
 
CHP.Başakşehir ilçe başkanı Özgür Karabat’da yaptığı konuşma da CHP olarak ilçemizde ciddi sorunlara sebep olabilecek bir çok sosyal olayın yaşanmaması adına ellerinden geleni yaptıklarını ifade ederek Ramazan ayında Şahintepe etkinlik alanında iki gencimizin kavgasını mezhep çatışmasına doğru kaydırmak isteyen güçlere pirim vermeyerek yerinde bir müdahale ile olayın çözümüne katkı yaptık dedi.
 
Emniyetten sonra Başakşehir ilçe kaymakamı Cevdet Can makamında ziyaret edildi. Misafirlerini kapıda karşılayan kaymakam Can’ın Mevlana’dan alıntılar yaparak yaptığı konuşma da mülki idare amirlerinin en önemli işinin halka hizmet etmek olduğu vurgulandı.
 
Daha önce Malatya Vali yardımcılığı yapan Başakşehir Kaymakamına Valim diyen Mevlüt Aslanoğlu’nun hitabını yanlış söylediğini düşünen Süleyman Çelebi arkadaşı Aslanoğlu’na galiba sayın kaymakamım diyecektiniz dedi. Aslanoğlu’da hayır Cevdet Can Kaymakamım ben Malatya milletvekili iken Malatya da bir süre vali yardımcılığı yaptı diye karşılık vermesi güzel bir anıyı canlandırması açısından güzeldi.
 
CHP.Başakşehir ilçe başkanı Özgür Karabat’ta yaptığı konuşma da Cevdet Can gibi tecrübeli bir kaymakam’ın ilçemizde olması bizim için büyük bir şans dedi. CHP.heyeti ve kaymakam Can birlikte OSB.başkanlığında öğle yemeği eşliğinde OSB.nin sorunlarını konuşarak çözüm önerileri konusunda yetkililere gerekeni ileteceklerini ifade ettiler.
 
CHP.heyetinin içinde İstanbul 3.Bölge Milletvekili Ferit Mevlüt Aslanoğlu,Süleyman Çelebi, İlçe başkanı Özgür Karabat,Meclis üyesi Kazım Özeren,İlçe başkan yardımcıları Cemal Solmaz, Hayrettin Özbakır,Ayça Gültekin,kadın kolu başkanı Ayfer Dikbaş yer aldı. 

Kaynak ; İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34