banner25

Kadir Gecesi’nde, Camiler doldu taş

Onbir ayın sultanı Ramazan ayının bereketine bereket katan Kadir Gecesi, Başakşehir’de yedi ilçe Camisi’nde düzenlenen özel programlarla kutlandı.

Kadir Gecesi’nde, Camiler doldu taş
Başakşehir Belediyesinin, ilçe Müftülüğünün desteği ile hazırladığı programlarda din alimleri, vaizler, Kur’an-ı Kerim Tilavetleri ve Kadir Gecesi'ne özel sunumlarıyla yer aldı.  Başakşehirlilerin yoğun bir katılım gösterdiği Cami programlarında ilçe sakinleri hep birlikte dualar etti.


Başakşehir Times Haber Merkezi 
 

‘Tek örneğimiz, Hz. Muhammed olmalı’

 

Kur’an-ı Kerim’in inmeye başladığı Kadir Gecesi'nde, Başakşehir Belediyesi ilçe Camilerinde düzenlenen programlarıyla Kur’an dolu bir gece yaşattı. Kur’an-ı Kerim tilavetlerinin yer aldığı Cami programlarına katılan Vaizlerin doyumsuz sohbetleri ise gönüllere işledi.

Başakşehir, Tunahan Camisi’nde düzenlenen programa katılan Vaiz, Hasan Şahin, Peygamber Efendimiz (s.av)’in tüm özellikleriyle bizlere örnek olduğunu vurguladı. Şahin, “Her halükarda tek örneğimiz, tek liderimiz Peygamberimiz Hz. Muhammed’dir. O, kimsesizlerin kimsesi oldu. Bizlerde sadece bu Ramazan değil, her zaman kimsesizlerin kimsesi olalım. BU gece sabaha kadar gözünü kırpmadan ibadet yapmak önemli ise, bu gece etrafımıza bakıp aç yatan var mı? Bu gece ihtiyaç sahibi var mı diye bakmalıyız. Bu şekilde hareket etmek ibadet etmekten daha da hayırlıdır. Çünkü İslam Felsefesi’nde halk’a hizmet, hak’a hizmet olarak bilinmektedir. Müslümanların ihtiyaçlarını karşılamak Allah (c.c)’a hizmet etmiş olmak demektir.  Kadir gecesi, Kur’an-ı Kerim okuduğumuz kadar, namaz kıldığımız kadar ihtiyaç sahiplerini gözeterek de geçirmeliyiz.

 

‘Selam vermek sadakadır’

 

Kur’an-ı Kerim’i hayatımıza yansıtmalıyız diyen Hasan Şahin sözlerini şöyle sürdürdü, “Büyüklerimizi, akrabalarımızı ziyaret etmeli, ihtiyaç sahiplerini gözetmeliyiz. Müslüman kardeşimize tebessüm ederek, selam vererek kutsal kitabımızı hayatımıza geçirmiş oluruz. Selam vermek, Müslüman’ın sadakasıdır. Bu mübarek akşamda İslam coğrafyasında zulme uğrayan kardeşlerimize de dualarımızı eksik etmeyelim.”

 

Şerbet, lokum dağıtıldı

 

Cami programları çıkışında vatandaşlara Belediyenin ikramı olan şerbet, lokum, kandil simidi dağıtıldı. Kadir gecesi özel programlar yedi ilçe Camisi’nde düzenlendi.

Ahmet Bilgi (Başakşehir Müftüsü) - İmam-ı Azam  Camii

Hasan Şahin (Vaiz) - Tunahan Camii

Necdet Kahveci (Vaiz) - Hz.Hüseyin Camii

Alaaddin Mehmetalioğlu (Vaiz - Hoca Ahmet Yesevi Camii

Mehmet Emin Karadaş (Vaiz) - Altınşehir, İmamoğulları Camii 

Ramazan Kayan -Şahintepe, Hacı Ahmet Merkez Camii

Kaynak:İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34