banner25

İstanbul’un en gözde Kurban Alanı

Başakşehir Belediyesi, modern, konforlu ve hijyenik Kurban Satış ve Kesim alanlarıyla bu senede vatandaşlardan tam not aldı.

İstanbul’un en gözde Kurban Alanı
Başakşehir 1. Etap Yürüyüş Yolu Altı ve Bahçeşehir’de kurulan tesislerde vatandaşlar randevu sistemiyle, modern kesim ünitelerinde kurbanlarını kestirdi. Dini vecibelerini yerine getirmek için alanda bulunan vatandaşlara (lokum, soğuk sıcak içecekler, kavurmalı pilav vb.) ikram edildi. Alanda din görevlisi, diyetisyen ve iletişim merkezi de hizmet verdi. Tesislerde, kaçak kurbanların önüne geçmek için belediyenin hayvan yakalama timi de hazır bulundu.

Vatandaşlar, Mobil kesim ve parçalama ünitelerinde veteriner kontrolünde kesilen kurban etlerini belediye tarafından hazırlanan poşetlerde kolayca evlerine götürdü.

‘Kurbanın manevi havasını yaşayabiliyoruz’
Başakşehir Kurban Satış ve Kesim alanlarını tercih edenler arasında ilçe sakinleri kadar, ilçe dışından gelen vatandaşların çokluğu da dikkat çekti. Vatandaşlar, alanları ve verilen hizmeti değerlendi.

Necmiye Kaplan: "Başakşehir 4. Etapta oturuyorum. Başakşehir Kurban alanı çok iyi planlanmış, harika bir alan. Bir panayır yeri gibi burası. Kesimler sırasında beklemiyorsunuz. On, on beş dakika içersinde kurbanınızı parçalanmış olarak alabiliyorsunuz. Bu çok güzel bir hizmet. Kurban kesimini beklerken ikramlar var, bekleme alanları var. Vatandaşı mağdur bırakmıyorlar. İnsanlar hem kurban kesip, hem de kutlama yapıyorlar. Daha önce bahçelerde kurbanlar kesiliyordu, anlayamıyorduk. Şimdi ise Kurbanın manevi havasını yaşayabiliyoruz.”

Tufan Turşu : "Bahçelievler'de oturuyorum. Kurban için Başakşehir'i seçtik. Çünkü, organizasyonu çok iyi. İlçeye ve alana ulaşım kolay. Yerleşim ve plan olarak çok güzel. Hijyenik, modern bir alan. Kesim işlemleri çok teknolojik ve hızlı."

Muzaffer Kala: "Bu alanda ikinci kez kurban kestiriyorum. Çok güzel bir alan, herkese tavsiye ediyorum. Belediyemiz çok iyi çalışıyor. Alanda tüm hizmetler bulunuyor. Kurban kesim alanları çok güzel. Başakşehir Kurban alanı İstanbul'un bir numarası."

Ümmü Gülsüm Avcılar: "Güngören’den buraya geldik, bu ikinci gelişimiz. Burasının hijyenini çok beğendim. Hizmet çok güzel. Güngören’de kesim alanı çok küçüktü, burada çok geniş bir alan var. Çok memnun kaldığımız için her sene burayı tercih ediyoruz. Belediye çok organize çalışıyor. Çevremizdeki kişileri de tavsiye ediyoruz.

Mustafa Doğan: “4-5 senedir bu tesislerde kurbanımı kestiriyorum. Burada her şey düzenli, temiz ve güvenli. Sabah kesim sırası beklerken burada kahvaltı ikramı yapıldı. Hayvanlar güvenli bir şekildi getiriliyor ve kesiliyor. Çok memnunuz.”
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35