banner32

İstanbul Kariyer ve İstihdam Fuarı sona erdi

4. İSKİF (İstanbul Kariyer ve İstihdam Fuarı) sona erdi. Başakşehir Belediyesi’nin de ‘Başakşehir Belediyesi İşkur Hizmet Noktası’ olarak yer aldığı fuar 6-7-8 Kasım’a tarihlerinde 3 gün devam etti. Başakşehir Belediyesi, standında istihtam alanında yaptığı çalışmaları katılımcılara aktardı. Fuar süresince 500 kişi belediye iş başvurusunda bulunurken, 100’e yakın firma ile de ikili görüşmeler yapıldı.

İstanbul Kariyer ve İstihdam Fuarı sona erdi
 İstanbul Dünya Ticaret Merkezi’nde düzenlenen ve işçi ile işvereni aynı çatı aldında bir araya getiren fuarda; eğitim, seminer, konferans, panel, söyleşiler de gerçekleştirildi.

 

Başakşehir Belediyesi, fuarda 500 iş başvurusu aldı

 

4. İSKİF (İstanbul Kariyer ve İstihdam Fuarı), İstanbul Valiliği, İstanbul Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Sanayi Odası,  İstanbul Ticaret Odası işbirliği ile düzenlendi.

 

İşsizliğin azaltılması, istihdamın artırılması, bireylerin sosyal yaşantılarını güçlendirmesi ve Toplumsal refahın sağlanması için düzenlenen fuarda Başakşehir Belediyesi’de etkin olarak yer aldı. Belediye fuar süresince standında istihdama yönelik örnek çalışmalarını ziyaretçilere anlatırken, iş başvuruları da alarak katılımcıların sorularını yanıtladı. Belediye, ayrıca fuara katılan firmalarla tek tek görüşmeler gerçekleştirereçk istihtam çalışmalarını anlattı. Katılımcı firmaların personel talepleri hakkında bilgiler alındı. Ortak istihdama yönelik projeler görüşüldü.

 

Fuar süresince 500 kişi belediye İşkur noktasına iş başvurusunda bulundu. Belediye, ilçe genelinden fuara gelmek isteyen engelli vatandaşlara da ulaşım imkanı sağladı. Fuar süresince belediye standında engelli vatandaşlara yönelik başvurular da alındı.  

 

‘Fuar, iş arayanlara da özgüven aşılıyor’

 

Bu sene 4.sü düzenlenen fuarda Başakşehir Belediyesi İşkur noktasına iş başvurusunda bulunan katılımcılar etkinliği değerlendirdi.

 

Necati Demir: “Makine Mühendisiyim. Son iki senedir işsizim. Başakşehir Belediyesi işverenlerle diyalog halinde o nedenle Başakşehir Belediyesine başvurdum. Fuar’da, şirketler bazında görüşmeler yaptım.”

 

Harun Erdem: “Samandıra’dan geldim. Fuar’a ilk defa katılıyorum.  İnşallah form doldurmadan öteye gider. Başakşehir Belediyesi’nin İşkur noktasına başvurdum. Başakşehir’i yakından takip ediyorum, başarılı çalışmaları var. Belediye yetkilileri karşı yakadan gelmiş olmama rağmen, gelin yardımcı oluruz dediler.”

 

Sema Nur Ercan: “Küçükçekmece’den geliyorum. 5-6 senedir işsizim. Fuar, çok güzel bir imkan. Bir gün iş arayışına çıksanız, bu kadar firmaya ulaşamazsınız. Burada tüm firmaları bir arada buluyoruz. Başakşehir Belediyesi’nin İşkur noktasına da başvurdum. Belediyenin İstihdama yönelik çalışmaları çok başarılı. Bence en önemli sorun iş arayışında yönlendirme, bu anlamda da belediyelerin aracı olması çok önemli.”

 

Murat Meydan: “2 aydır iş arıyorum. Fuar’a ilk defa katılıyorum. İş arayanlara faydalı olacağını düşünüyorum, firmalarla birebir görüşme imkanı oluyor. İş arayanlara da özgüven aşılıyor, kabuklarını yırtmalarına vesile oluyor.”

 

Sabahattin Ertemel (İşveren) : “Fuar’da dördüncü senemiz. Belediyelerin ve İşkur’un destekleri tamç. İşsiz arkadaşlara iş imkanı açısından güzel bir çaba. Fakat, fuarın yeteri kadar duyurulmadığını düşünüyorum.”

 

Hilal Bostancı (İşveren) : “Fuara katılım çok yoğun. Gelen iş taleplerini alarak, iş imkanı sağlamak için çalışıyoruz. Başvurulardan olumlu sonuçlar çıkacağını düşünüyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34