banner32

Irmak kardeşlerden muhteşem iftar

Güvercintepe Mahallesinin sevilip sayılan tüccarlarından Hüseyin,Yaşar ve Salim Irmak kardeşler kendilerine ait ve Başakşehir Malatya'lılar derneğinin kiracı olduğu bina da yaklaşık olarak 600 kişiye iftar verdi....İşte muhteşem iftardan detaylar...

Irmak kardeşlerden  muhteşem iftar
HABERİN GALERİSİ
Yaşar ve mevlüt

Yaşar ve mevlüt

Irmak Kardeşler kendi elleri ile hazırladıkları yemekleri yine aile bireylerinin servisi  ile samimi bir şekilde binlerce kişiye ikram ettiler...

Hüseyin,Yaşar 
ve Salim Irmak'ın kapıda karşılayarak yakından ilgilendikleri yüzlerce misafirine önce üç tane hoca efendi ile Kur'an ziyafeti verildi. 

Daha sonra efendimizi mehdü sena eden mevlid'i şerif okundu. Akabinde Hoca efendinin şehitlerimize ve bu memleket uğrunu canını verenler başta olmak üzere ahirete irtihal eden büyüklerimizin ruhlarına hediye edilmek üzere yapılan  dualardan sonra muhteşem kalabalık iftarını açtı.

Başakşehir Times Haber Merkezi 


Samimiyet ve kardeşlik hakimdi 

Irmak kardeşler oruçlu insanlara iftar açtırmanın sevabına nail olabilmek için garson tutmak yerine hizmetleri bizzat kendileri tarafından yapılması iftar davetine ayrı bir samimiyet ve kardeşlik kattı.  

Ramazan'ın bolluk ve bereketi iftar sofrasına yansıdı

İftar menüsü oldukça geniş tutulmuştu. Menünün bol ve geniş olmasına rağmen hiç bir şey'in israf edilmemesi de ayrı bir özellik olarak dikkatlerden kaçmadı.

Hüseyin Irmak Gazetemize iftar daveti ile alakalı kısa bir açıklama yaptı

Aile olarak 25 yıldır Güvercintepe'de yaşıyoruz. Burası İstanbul'un içinde olmasına rağmen bu mahallede ikamet eden eskiler mutlaka bir şekilde birbirini tanıyor. Biz yerimizin darlığından dolayı tüm dostlarımızı davet edemediğimiz halde sizin de gördüğünüz gibi yaklaşık olarak iftarımıza 600  kişiye yakın dostumuz icabet etti. 

Bizleri kırmayıp davetimize icabet eden her kese teşekkür ediyorum diyen Hüseyin Irmak bu vesile ile de herkesin mübarek ramazan bayramını tebrik ederim dedi.

Yaşar Irmak oruçlu yüzlerce insan ile birlikte aynı sofrada iftar açmak muhteşem dedi

Alüminyum,Mobilya ve inşaat alanında faaliyet gösteren şirketlere ismini veren Yaşar Irmak'da şunları söyledi "Aile olarak paylaşmaya ve yardımlaşmaya daima önem veriyoruz. Güvercintepe'nin her geçen gün büyümesine rağmen buradaki kardeşlik ve dostluk da pekişiyor. 

Burada yaşayan nüfüsun en az yarısı ile bir şekilde iletişim içindeyiz dedi. Her ramazan dostları ile iftar sofrasında bir araya gelmeye önem verdiklerini belirten Yaşar Irmak kendilerinin önem verdikleri iftarlarına icabet eden dostlarına en kalbi duyguları ile teşekkür ettğini ifade ederek herkesin ramazan bayramını kutladı. 

Kimler davete icabet etti ?

Miliyetçi Hareket Partisi (MHP)Başakşehir ilçe başkanı Aytekin Horasan ve yardımcıları,CHP.Başakşehir ilçe başkan vekili Hayretin Özbakır, Nizamettin Kümenç Meclis üyesi Ayhan Geygel, ve bir çok CHP.ilçe yöneticisi,Ak Parti Başakşehir ilçe yönetim kurulu üyesi Osman Koyun, Mahalle muhtarı İbrahim Dinç,Eski Mahalle muhtarı ve Huzur camisi dernek başkanı Sadık Baydar,Hz. Ali Camii dernek başkanı iş adamı Ahmet Hisar,Başakşehir Malatya'lılar dernek başkan yardıcıları Nihat Demir ve Emin üstün,İstanbul Times ve Başakşehir Times Gazteleri imtiyaz sahibi Hüseyin çetiner başta olmak üzere çok sayıda dostu IRMAK ailesini iftarlarında yalnız bırakmadı.

MHP ilçe başkanı Aytekin Horasan muhteşem bir ortam dedi

Irmak ailesinin iftarına icabet eden MHP.Başakşehir ilçe başkanı Aytekin Horasan'daGazetemize şu açıklamayı yaptı " Irmak ailesini yakından tanırım milliyetçi  ve vatanperver bir aile olduklarını yakından biliyorum.

MHP.olarak mümkün mertebe ihtiyaç sahibi aillerle birlikte bulunmaktan mutlu olduğumuz için ramazan boyunca Allah kabul ederse 140 aileye imkanlarımız ölçüsünde kumanya ulaştırdık. Ancak Irmak ailesinin vereceği iftarın samimiyetine inandığım için katıldım dedi.

CHP.Başakşehir ilçe başkanı Özgür Karabat İstanbul dışında vekili Hayrettin Özbakır iftara katıldı... 

Hayrettin Özbakır'da Gazetemize şunları söyledi " İlçe başkanımız sayın Özgür Karabat daha önceden planlanan bir seyhat için İstanbul dışında bulunuyor.Tüm katılımcılara selamlarını iletmemi istedi.İftar programı gayet güzel kalabalık ve samimi bir otamda yapıldı. Özbakırkendim ve partim adına Hüseyin,Yaşar ve Salim Irmak'a teşekkür ederim dedi.

Gazeteci yazar Hüseyin Çetiner 'de şunları söyledi;

İşimiz gereği her gün gazete olarak aynı anda bir çok iftara katılıyoruz. Bu iftarların çoğu profesyonel şirketler tarafından veriliyor.Ancak Irmak ailesinin yaptığı organizede tüm servis ve yemekler bizzat aile bireyleri tarafından konuklara ikram edilmesi benim için çok anlamlıydı dedi. 

Çetiner 
Irmak ailesinin verdiği iftarın kalabalık olmasından dolayı aile adına sevindiğini ifade ederek emeği geçen Hüseyin,Yaşar ve Salim ırmak kardeşlere kendisi ve gazeteleri adına teşekkür ettiğini söyledi.
  
İstanbul Times ve Başakşehir Times Gazeteleri olarak verilen iftarın hayırlara vesile olmasını dileriz.

Kaynak : İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet sevim
ahmet sevim - 9 yıl Önce

salim ırmak abimiz ve emeği geçen diğer arkadaşlara sonsuz teşekkürler ben hayatımda yediğim en lezzetli etlerin başında geliyordu salim başkan a çok teşekkürler allah kabul etsin

SIRADAKİ HABER

banner34

banner35