banner32

İlçe Müftülüğü Kutlu Doğum Programı düzenledi

Başakşehir İlçe Müftülüğü Kutlu Doğum Haftası’na özel bir program düzenledi.

İlçe Müftülüğü Kutlu Doğum Programı düzenledi
Başakşehir Belediyesi’nin destekleri ile hazırlanan program Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş’ın katıldığı etkinlikte; Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz, Diyanet İşleri Başkanlığı Süreli Yayınlar ve Kütüphaneler Daire Başkanı Dr. Faruk Görgülü, Başakşehir Müftüsü Remzi Pehlivan ve ilçe sakinleri yer aldı.
 
Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan Başakşehir Müftüsü Remzi Pehlivan şunları kaydetti, “Bu sene Diyanet İşleri Başkanlığımız, Hz. Peygamber Tevhid ve vahdet başlığında programlar düzenlemektedir. Programımızın hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu program için ilçemiz genelinde Kur’an-ı Kerim okuma yarışmaları yaptık, istedik ki kutlu doğum haftası sadece evlerde kutlanmasın. Bu anlamada ilçe genelimizde Salavat-ı şerif, kelime-i tevhit kampanyası başlattık, hatimler yaptık.”
 
‘Allah (C.C)’ı unutursak Allah (C.C)’da bize kendimizi unutturur’

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kutlu doğum münasebetiyle hazırladığı sine vizyon gösterisi ile devam eden programda, Diyanet İşleri Başkanlığı Süreli Yayınlar ve Kütüphaneler Daire Başkanı Dr. Faruk Görgülü bir söyleşi gerçekleştirdi. Dr. Faruk Görgülü konuşmasında tevhid ve vahdet konularına değindi, “Hz. Peygamberin sevgisini yüreğimize işlemeliyiz. Hz. Peygamberin sevgisi bizi bir araya getirmektedir. Eğer bir muhabbetin içerisinde, bir eylemin içerisinde Hz. Peygamber varsa o sohbet o eylem değerlidir. Peygamberimiz bize dünyaya, insana nasıl bakacağımızı öğretiyor bize bir bakış açısı sunuyor. Eşyaya dahi bakarken boş gözlerle bakmamayı ondan öğrendik. Hz. Peygamberi yaşamak dediğimiz zaman onun tüm davranışlarını ete kemiğe büründürmektir. Hz. Peygamberimizi anlatma konusunda sıkıntımız yok. Ama asıl önemli olan O’nu sokağımızın, evimizin baştacı yapabilmek, O’nun gibi bir eş O’nun gibi bir baba, O’nun gibi bir dost olabilmektir. O’nun baktığı gözle dünyaya bakabilmektir.”
 
Bireysel hayatımızda toplumsal hayatımızdaki sıkıntıların Allah ve peygamberle irtibatımızın kopmasından kaynaklandığını dile getiren Görgülü şöyle devam etti, “Biz Allah (C.C)’ı unutursak Allah (C.C)’da bize kendimizi unutturuyor. Allah (C.C)’ın bak dediği yerden baktığınız zaman Allah (C.C)’ın gör dediği yerden gördüğünüz zaman ne erkek kalacak ne kadın nede çocuk kalacak orada sadece insan kalacak. Orada sadece biz kalacağız.”
 
Siyer Yarışması’nda dereceye girenler ödüllendirildi

Başakşehir Müftüsü Remzi Pehlivan Dr. Faruk Görgülü’ye katılımlarından dolayı teşekkür ederek plaket takdim etti.
 
Program sonunda Başakşehir İlçe Müftülüğü tarafından ilçe genelindeki kuran kursları arasında düzenlenen Siyer Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş ve İlçe protokolü tarafından verildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35