banner25

Hürriyet Gazetesi yazarı Yalçın Bayer Ömer Döngeloğlu'nu yazdı

Hürriyet gazetesi yazarı Yalçın Bayer Senarist oyuncu Meral Okay ve başka bir çok konuyu irdelediği köşe yazısında Başakşehir Belediyesinde meydana gelen gelişmelerden Ömer Döngeloğlu 'nun ani zenginliğini ve Başkan yardımcısı Haluk Dikbaş'ın kardeşine verdiği ihaleyi kaleme aldı...İşte yorumsuz olarak o yazıyı yayınlıyoruz...

Hürriyet Gazetesi yazarı Yalçın Bayer Ömer Döngeloğlu'nu yazdı
Uzun bir köşe yazısı yazan Yalçın Bayer'in Ömer Döngeloğlu ve Haluk Dikbaş ile alakalı iddialarını yorumsuz olarak yayınlıyoruz.

.......
...........

Ömer Hoca şapka çıkartıyor

- BİRKAÇ zamandır Başakşehir'de olanları yazıyorsunuz. 

Bunlar yetmez. Başakşehir, kendisine bağlanan Bahçeşehir, Ziya Gökalp, Şahintepe gibi semtlerle bugün 350 bin kişiyi bulurken, sadece ‘Başakşehir'in çekirdeği olan sitelerde 70 bin kişi yaşıyor. Bu bölgedekilerin %90'ını AKP ve F. Gülen Hoca'nın bağlıları oluşturmaktadır. Ne yazık ki, Allah'ın adını, ve kutsalları kullanarak, istismar ederek, saf, dindar ve çıkardan uzak, gerçek Müslümanları üzmekte ve hayal kırıklığına uğratmaktadırlar. Bu insanların günde beş vakit beddualarını almaktadırlar.

Geçen gün yazmıştınız, ‘Karaca KİPTAŞ, Başakşehir' başlıklı yazınızı getirdiklerinde inanmamıştım. Ne yazık ki doğruymuş... Başakşehir'in geçen seçimde ilçe olmasıyla birlikte Tokatlı (Zileli) Mevlut Uysal danışman kadrosuna getirildi. Kendisi bilinir; işini çok iyi bilir... Hem belediyeden danışmanlık ücreti alır; hem de TV'de programlar yapar. Yurtiçi ve dışındaki sohbet toplantılarını da parasız yapmadığı iddia edilir. Maalesef kendisini belediyede gören yoktur. Hac ve umre için turlar düzenlediğini de biliriz. Daha düne kadar kirada oturan Ömer Hocamız maşallah dairesini de almış; Captiva marka cipe de binmeye başlamıştır. Gözyaşları arasında Hz. Ömer'in adaletinden bahseden Ömer Hoca artık sorgulanmaktadır. “Bu ne hocalık, bu ne adalet!” diye.

KİMLER DAİRE ALDI ?

Bazı şeyleri öğrenmek de hakkımızdır. Sorular çoktur:

- Örneğin milletvekili, bakan, vali, kaymakam, emniyet müdürü gibi kaç kişinin daire ve villası vardır bölgede? Bunların KİPTAŞ tarafından, sıradan vatandaşlara göre hangi özel koşullarla alınmıştır?

MEDYA SUSKUN

- Başakşehir'de yaklaşık 4 yıldan beri sayıları 8'i bulan yerel gazete ve dergilerin son iki aydan beri neden yayınlanmadığını merak ediyoruz. Acaba, susturuldular mı ? 

- İstanbul'un en son kalan akciğerlerinden Başakşehir sınırlarıdaki Şamlar Orma-nı'ndaki işletme yeri ihale açılarak mı verilmiştir? Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı, 16 yıllık sınıf öğretmeni Haluk Dikbaş, bu yeri kardeşi Ahmet Dikbaş'a hangi yöntemle vermiştir.

Başakşehir'de şeytana şapka çıkartanlar o kadar çok ki...

Yalçın Bayer 
Hürriyet Gazetesi Yazarı 


İstanbul Times ve Başakeşhir Times'ın açıklaması :

Yalçın Bayer'in Medya SUSKUN derken kimi kastettiğini anlayamadık.İstanbul Times Gazetesi ve Başakşehir Times Gazetelerinin yanı sıra www.istanbultimes.com.tr ve www.basaksehirtimes.com haber portallarımıza bakarsa Başakşehir Belediye başkanı Mevlüt Uysal'ın yaptığı yanlış icraatları ile alakalı özgür,trafasız ve korkusuz haberlerimize 2 senedir ara vermeden devam ettiğini görecektir. Yaptığımız yayınlardan bazılarının linkini Bayer'e e-mail ile ilettik. 

Yalçın Bayer bizimle temasa geçerse Başakşehir ile alakalı en donanımlı arşive sahip bir yayın kurulu olarak gazetesinde MANŞET olabilecek  bir çok haberin bizde olduğunu görecektir.

Amacımız Sayın Belediye Başkanı Mevlüt Uysal'ın her önüne geleni fırçalamasını engellemektir.

Makam ve mevki sahipleri konuşmalarına ve çalışmalarına daha dikkat etmek zorundadır. Uysal bir Avukat olsa yapacağı davranışlar bizi çok bağlamaz ama ilçenin seçilmiş belediye başkanı olarak yaptığı her hata ve yanlışta karşısında bizi bulacaktır.

Bizim yaptığımız eleştirel yayınlarda başkanın ve ilçenin yararına olan çalışmalardır.
Yakında Yalçın Bayer başta olmak üzere 29 Mart 2009'dan bu yana Sayın Mevlüt Uysal'ın yaptığı yanlış ve hataları kronolojik bir liste olarak ilgililerin dikkatine sunacağız isteyen  istediği konu ile ilgilensin.

Sonuç olarak ÇETİNER MEDİA GOUP Olarak biz suskun değiliz....İşmizi yapmaya devam ediyoruz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
almus ahmet
almus ahmet - 9 yıl Önce

Ben yakından tanırım bu tokat ın bir beldesinde imamdı evindeçul yoktu nerden nerelere geldbir kamu kurumunda güvenlik görevlisi idim kuruma bir yazı geldi 4 yıllık mezunlarını içeri yani normal memuriyete alıyorlardı.

Ancak kurumumuz özelleşeceğinden 15 gün içinde atamamın yapılması gerekiyordu.bizim kayınpeder tanıyormuş hocaya söyleyelim hızlandırsın dedi.

Kayınpeder hocaya söylemiş hocada yaparım diyor ama hoca ondan sonra ne telefona çıkıyor nede bihaber veriyor bir ay sonra kayın peder ulaşıyor ama iş işten geçmişti.

Hoca ilk başta vereceği cevabı bir ay sonra ben hocayım bana yakışmaz diyor tamam sen en başta hocayım ben yapamam desene bende allahsız günahkarın birine yaptırayım. Ben kimsenin hakkını yemiyordum çünki fakulte bitirmiş iki kişi vardı.

Dosyam zaten hazırlanıyordu. özelleştirme idaresine geçmesek işim torpilsiz olacaktı. ha şunuda söyleyim imamken çok kısa zamanda okadar serveti nasıl yaptın Yalçın Bayer'e saygılarımla

SIRADAKİ HABER

banner34

banner35