banner32

Hoşdere’de başka olur Hıdırellez

Baharın gelişi Başakşehir Hoşdere’de düzenlenen şenlikle kutlandı.

Hoşdere’de başka olur Hıdırellez
 Beşincisi düzenlenen Hoşdere Hıdırellez Şenliği Başakşehir Zihni Küçük İlköğretim Okulu bahçesinde gerçekleştirildi. Şenliğe Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Basri Akdemir, Hoşdere Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Cavit Akman ve çok sayıda ilçe sakini katıldı.
 
Hoşdere Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği tarafından Başakşehir Belediyesi’nin katkıları ile düzenlenen şenlik renkli görüntülere sahne oldu. Hoşdere Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Halk Oyunları Ekibinin gösterilerinin yer aldığı şenlikte sanatçı Kobra Murat ve Balat’ın Gülleri ekibi sahne aldı.
 
‘Seçimler ülkemizin Hıdırellezi olsun’
 
Hoşdere Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Cavit Akman, Başakşehir Belediye Başkanı ve ekibine etkinliğe katkılarından dolayı teşekkür ederek, ‘çok emek verdiğimiz etkinliğimiz sizlerin katılımı ile daha da bir güzel oldu’ dedi.
 
Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş, yaptığı selamlama konuşmasında, “Hıdırellez baharın müjdecisi, toprağın can bulduğu bir gün demek. Doğada bir rengin bile eksikliği hemen hissedilir, armoni bozulur. Hoşdere köyünde bu gün birlikte olmayı çok önemsiyoruz. Burada muhabbet için bulunuyoruz. Doğa nasıl birbirinden farklı renkleri ile güzelse bizim ülkemizde birbirinden farklı renkleri ile güzeldir. İyi ki varsınız, sizleri çok seviyoruz. Doğa nasıl hıdırellez ile canlandı ise önümüzdeki seçimlerde sizlerin desteği ile ülkemiz yeni bir bahara uyanacak. Seçimler ülkemizin Hıdırellezi olsun. Umutlarınızı beklentilerinizi sandığa yansıtın” dedi.
 
Başakşehir Belediye Başkanı Haluk Dikbaş, şenliğe katılan Kobra Murat’a teşekkür ederek çiçek takdim etti. Başkan Yardımcısı Dikbaş’a ise Hoşdere Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Cavit Akman şenliğe katkılarından dolayı plaket ve çiçek takdim etti.
 
‘Siz hayatın en güzel rengisiniz’
 
Şenlikte konuşmaların ardından sahne alan Hoşdere Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Halk Oyunları Ekibi renkli kostümleri ve oyunları ile beğeni topladı.
 
Programa katılan Sanatçı Kobra Murat, konser öncesi yaptığı selamlamada, “Çiçekler gibi güzel kokuyorsunuz. Siz Romanlar hayatın en güzel rengisiniz. Hıdırellez güzellik ve bereket demek. Evinizden bereket, şans, huzur, kısmet ve sağlık uzak olmasın. Böyle Belediye Başkanlarımızı Allah (c.c) başımızdan eksik etmesin” dedi.
 
Renki görüntülerin sergilendiği şenlikte anne ve kızından oluşan Balatın Gülleri ekibi beğeni ile izlendi.
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34