banner25

Hoş geldin Bebek, Sevgi Ormanı yeni fidanlarla büyüyor

Başakşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ‘Hoş Geldin Bebek’ projesi kapsamında oluşturulan ‘Sevgi Ormanı’na 2016 yılında doğan bebekler için fidanlar dikildi.

Hoş geldin Bebek, Sevgi Ormanı yeni fidanlarla büyüyor
 Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın ev sahipliğinde düzenlenen fidan dikim programına Anayasa Komisyonu Başkanı, Ak Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Şentop, Ak Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Fatih Tuna, Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Hatice Gülgönül, aileler ve öğrenciler katıldı.  Toplamda 2700, etkinlikte ise 300 fidanın dikildiği programda Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Anayasa Komisyonu Başkanı, Ak Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Şentop, Ak Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Fatih Tuna ve beraberindeki heyet, törene bebekleri ile birlikte gelen ailelerle birlikte fidan dikti.

 

‘Yavrularımızın isimlerinin sonsuza dek yaşamasını sağlayacağız’


‘Hoş Geldin Bebek’ projesinin ikinci yılında düzenlenen etkinliğin açılış konuşmasını Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal gerçekleştirdi.

 

Başkan Uysal, “Sosyal belediyecilik projelerimiz kapsamında meydana getirdiğimiz Sevgi Ormanımıza 2015 yılında doğan bebeklerimiz için 1400, 2016 yılında doğan yavrumuz için, isimlerini taşıyan 2700 fidan dikerek projemizi devam ettiriyoruz. Yeni doğan her yavrumuz için diktiğimiz fidanlarla hem ilçemizde bir orman meydana getireceğiz, hem de geleceğin teminatı yavrularımızın isimlerinin sonsuza dek yaşamasını sağlayacağız. Ayrıca ‘Hoş Geldin Bebek’ projesi kapsamında ilçemizde doğan her bebeğe bir bebek bakım seti hediye ediyoruz. Zaman zaman kendimiz, zaman zaman da görevlilerimiz ev ziyaretleri gerçekleştirerek her yeni doğan bebeğimize bu paketleri takdim ediyor. Amacımız ailelerimize küçük de olsa katkı sağlamak ve yanlarında olduğumuzu göstermektir. Yavrularımızın fidanları ile beraber büyümelerini temenni ediyorum. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyor, geleceğimizin teminatı yavrularımıza sağlıklı ve uzun bir ömür diliyorum” dedi.

 

‘Her çocuk yeni bir ümit, her fidan yeni bir ümit’


Anayasa Komisyonu Başkanı, Ak Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Şentop ise yaptığı selamlama konuşmasına Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve projede emeği geçenlere teşekkür etti, “Her doğan yeni çocuk için bir fidan dikilmesi çok anlamlı bir proje. Aslında her çocuk yeni bir ümit, her fidan yeni bir ümit. Bu manada bu güzel çalışma için Başakşehir Belediye Başkanımız Sayın Mevlüt Uysal’ı ve ekibini tebrik ediyorum. Birkaç sene içerisinde bu boş arazilerde çocuk sayısı arttıkça fidan sayısının arttığını göreceğiz, inşallah. Bu çalışma çocuklarımıza, gençlerimize tabiat ve ağaç sevgisinin aşılandığı, hatırlatıldığı Orman Haftası’nda gerçekleştiriliyor. Bu nedenle de bu program çok önemli. Bebeklerimizin ailelerini tebrik ediyorum, yavrularımız sağlıkla büyüsünler.”

Protokol konuşmalarının ardından Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Anayasa Komisyonu Başkanı, Ak Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Şentop ve beraberindeki heyet Hoşgeldin Bebek, Sevgi Ormanı’nın açılışını kurdela keserek gerçekleştirdi. Heyet daha sonra dikim alanına geçerek ailelerle birlikte fidan dikti, fidanların can suyunu verdi.

 

2016 yılında doğan bebekler için 2700 fidan dikildi


Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Hatice Gülgönül’ün katkıları ile hayata geçirilen ve Başakşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü koordinatörlüğünde devam eden ‘Hoş Geldin Bebek’ projesi kapsamında ilçede doğan her bebek evinde ziyaret ediliyor. Ziyaretlerde anneye bebek bakım seti hediye ediliyor.

 

Her bebek için bir fidanın dikildiği projede bu sene fidan dikimi İSKİ Sazlıdere Barajı yanındaki bölgeye de yapıldı. 2400 fidanın program öncesinde belediye görevlileri tarafından dikimi yapılırken şenlik günü de 300 adet fidan ailelerle ve öğrenciler ile birlikte dikildi.

 

Şenlik havasında geçen fidan dikim programında çocuklar kendileri için hazırlanan yüz boyama, animasyon, sihirbazlık gösterileri ile eğlenirken belediyenin ikramı olan patlamış mısır, pamukşekerin tadını çıkardı. Etkinliğe katılan anne babalar içinde belediye tarafından çay kahve ikramı yapıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35