banner29

Hareket eden dokular atölyesi

Living Lab Merkezi’nde 25-26 Kasım 2015 tarihlerinde düzenlenen etkinlikte katılımcılar hareketli objeler tasarladı.

Hareket eden dokular atölyesi
Hareket Eden Dokular Atölyesi’nin ilk günü Endüstriyel Tasarımcı Gülbahar Coşkun tarafından hazırlanan sunum ile başladı. Coşkun daha sonra katılımcılara 2014'ten bu yana IDF olarak sürdürülen "Kinetik Örtü" projesinin tasarım sürecini anlattı. Etkinlikte katılımcıların kendilerine verilen malzemeler doğrultusunda bir form ve doku belirlemeleri istendi. Belirlenen dokuların hareketinin iplerle manual olmasına karar verildi.

Mühendis, yazılımcı ve tasarımcılar aynı atölyede buluştu

Etkinliğin ikinci gününde çalışmaya mühendisler katıldı. Tasarımcıların bir gün önce yapmış oldukları çalışmalar mühendislerle birlikte tekrar değerlendirildi, geliştirildi. Toplam da dört ayrı projenin yürütüldüğü atölye çalışmasında tasarımcılar ve mühendisler grup oluşturdu. Oluşturulan gruplar sonucunda dokuların arduino kart, motor ve sensörler aracılığıyla hareketi sağlandı.

Mühendis, yazılımcı ve tasarımcının aynı zaman içerisinde ortak bir soruna çözüm aradığı atölyeden çıkan projeler önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan İnovasyon Haftası'ndaki Başakşehir Living Lab standında sergilenecektir.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35