banner32

Güvercintepe'de Kutlu Doğum coşkusu

’Sizlere Peygamber Aşığı Olarak Hitap Etmek İstiyorum…’’ Başakşehir Belediyesi’nin Kutlu Doğum haftası çerçevesinde düzenlediği programların ilki Güvercintepe Prenses Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. Vatandaşlar programa yoğun ilgi gösterdi.

Güvercintepe'de Kutlu Doğum coşkusu

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’i anma, anlama ve kardeşlik için her yıl Nisan ayında düzenlenen ve peygamberimizin dünyaya teşrif ettiği Kutlu Doğum Haftası programlarının ilkine, Ömer Döngeloğlu ve Dursun Ali Erzincanlı katıldı.

Başakşehir Times Haber Merkezi

13 Nisan Cuma günü Güvercintepe Prenses Düğün Salonu’nda Ahmet Yesevi Camii İmamı Mustafa Giden Hocanın Aşrı Şerifiyle başlayan programa Başakşehir Müftüsü Ahmet Bilgi, Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş, Başkan danışmanı İlahiyatçı yazar Ömer Döngeloğlu, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Basri Akdemir,Dursun Ali Erzincanlı,Güvercintepe mahalle muhtarı İbrahim Dinç,Altınşehir Mahalle Muhtarı Kenan Turhan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Peygamber Efendimize Salatu Selam getirilerek başlanılan programda, 1441 yıl önce Arabistan yarımadasında dünyaya gelen Efendimiz’in mucizelerinden bahsedilirken selamlama konuşmasını yapmak üzere sahneye çıkan Başakşehir Müftüsü Ahmet Bilgi vatandaşlara ‘Peygamber Aşıkları’ diye hitap etti.

Müftü Bilgi, Kura’an-ı Kerim’den örnekler verirken ‘Alemlere rahmet olarak gönderilen Efendimizin doğumunun 1441.yıldönümü olan Kutlu Doğum haftası çerçevesinde yapılan bu ilk programa katıldığınız için sizleri saygıyla selamlıyorum. Bir araya gelmemize vesile olan alemlerin Efendisine kucak dolusu selamlar olsun. Kutlu Doğum Haftası’nın bu seneki konusu kardeşlik hukuku’’ diye konuştu.

Dursun ali Erzincanlı ise ’40 yaşındasın’ şiiri ile izleyicilere duygu dolu anlar yaşattı. Şiir ve naatlarıyla sevilen Erzincanlı, Bedir Savaşı’nda Efendimize yardım için indirilen 3 bin meleği anlatan ‘Bedir ‘İsimli şiirini okuduktan sonra uzun süre alkışlandı.

Hz. Adem’den bu yana tüm mümin ve Müslüman meftalarımızı yad ederek konuşmasına başlayan Ömer Döngeloğlu ise Peygamber Efendimizin dünyayı teşrifi olarak kutlanan Kutlu doğum Haftası’nın öneminden bahsetti. Efendiler Efendisi’nin aile hayatını anlatırken gözyaşlarına hakim olamayan Döngeloğlu, Hz.Muhammed’in aile huzuruna ve mutluluğuna verdiği önemi cahiliye devrinden örneklerle anlattı. Döngeloğlu, ‘’Kardeşlik hukukumuzu iyi anlayıp, birbirimize gerçek kardeşlik gösterelim’’ diyerek sözlerini tamamladı. Sunuculuğunu Nur Haktan’ın yaptığı Kutlu Doğum Özel Programı’nda, Efendimize Salatu Selamlar getirilerek geceye son verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35