banner25

Güvercintepe’de 12 Bin kişi aynı sofrada buluştu

Başakşehir Belediyesi On bir ayın sultanı Ramazan’da mahalle sakinlerini bereket sofralarında buluşturmaya devam ediyor.

Güvercintepe’de 12 Bin kişi aynı sofrada buluştu
Ramazan’ın 11. Gününde sokak iftarı Güvercintepe Mahallesi’nde kuruldu. Mahalle sakinlerinin buluşup, kaynaştığı bereket sofralarında yaklaşık 12 Bin kişi birlikte dualarla iftar açtı.
 
Fatih Caddesi’nde kurulan sokak iftarı için mahalle sakinleri erken saatlerde alanı doldurmaya başladı. Sokak iftarının ev sahipliğini yapan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, alana ilçe sakinlerinin coşkulu karşılaması ile girdi. İftar alanını dolaşan Başkan Uysal, mahalle sakinleri ile sohbet etti. İftar Programına Başkan Uysal’ın yanı sıra; Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel, Başakşehir Belediye Başkanları; Hatice Gülgönül, Nurettin Ertemel, Murat Şahin, Bedri Sinan Gül ve vatandaşlar katıldı.
 
‘Güvercintepe çok güzel olacak’

Güvercintepe sakinleri dualarla iftarlarını Başakşehir Belediyesi’nin ikramı olan yemeklerle açtı.
 
Başkan Uysal, iftar sonrası yaptığı selamlama konuşmasında şunları dile getirdi, “Her sene biz mahallelerimizde sokak iftarı yapıyoruz. Siz vatandaşlarımız bu güzel birlikteliği yıl boyu devam ettirin istiyoruz. Ramazan’ın manevi iklimini, kardeşlik ortamını tüm yıl boyuna devam ettirelim. Komşu ülkelere baktığımızda birbirimize ne kadar daha sıkı sıkı sarılmamız gerektiğini görüyoruz.  Güvercintepe’de ulaşım, okul sıkıntısı var bu sorunlar için canla başla çalışıyoruz. İlk sokak iftarımızdan bu yana bu mahallemizde çok sorunları çözdük. İmar sorunumuzun çözülmesi ile binalarımız daha güzelleşti. Kayaşehir’den gelecek tramvay projesi ile ulaşım da çok güzel olacak. Bu mahalle İstanbul’un en güzel yerlerinden olacak.”
 
‘Herkesin gözleri ışıl ışıl’

Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel, ise yaptığı konuşmada birlik beraberliğin bozulmamasını istedi, “İftar öncesi vatandaşlarımızla selamlaştık ve şunu gördüm herkesin gözleri ışıl ışıl. Bunun da tek sebebi var huzur. Bu da birlik beraberlikle geliyor. Kardeşliğimizi bozmayalım, huzurlu olalım.”
 
‘Eski ramazanları yaşıyoruz’

Emine Taşkın: “Çocuklarım ve komşumla iftar yapacağız. Açık havada iftar yapmak, kalabalıkla iftar yapmak eski ramazanları hatırlatıyor.”
 
Gülcan Polat: “İlk defa sokak iftarına katılıyorum. Çok keyifli geçiyor. Temiz bir havada iftar yapacağız.” 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35