banner29

Güvercintepe Futbol Okulu kayıtları başladı

Başakşehir Belediyesi tarafından hizmete açılan Güvercintepe Spor Parkı’nda ücretsiz futbol okulu kayıtları başladı.

Güvercintepe Futbol Okulu kayıtları başladı
Güvercintepe Spor Parkı bünyesinde hizmet verecek olan futbol okulunda 7-18 yaş öğrenciler futbolun inceliklerini öğrenecek.

Ücretsiz olarak verilecek eğitimlerde kursiyerler haftada 2 gün 1’er saat eğitim alacaklar. Spor Akademisi eğitmenleri tarafından verilecek eğitimlerde antrenmanlar öncesinde toplu kitap okuma seansları ve değerler eğitimi dersi de verilecek.

Sporculara formaları hediye

Maksimum 20 kişiden oluşacak sınıflarda öğrencilerin formaları da ücretsiz olarak kayıt sırasında verilecek.

Güvercintepe Spor Parkı’nın tüm imkânlarını kullanacak olan öğrenciler için soyunma odaları, dolaplar, duş ve kafeterya hizmet verecek. Üstü kapalı inşa edilen komplekste eğitimler yaz, kış devam edecek.

Kayıtlar Spor Parkı’nda yapılıyor

Futbolun inceliklerini profesyonel eğitmenler eşliğinde modern, konforlu bir tesiste öğrenmek isteyen kursiyerler başvurularını Güvercintepe Spor Parkı’nda yaptırabilecekler.

Katılımcılar kayıt için; Spor Parkı’ndan edindikleri kayıt formu, doktordan ‘spor yapabilir’ kaşesi ve Nüfus cüzdanı fotokopisi ile birlikte geri getirmeleri gerekiyor.

Öğrenciler; Güvercintepe Mahallesi Yeşilyurt Caddesi 1122. Sok. No: 3 adresinde faaliyet gösteren Spor Okulu’na (0212) 687 76 70 / (0212) 687 76 71 telefon numalarından ulaşılabilecek.

Amaç, gençlerin sporu yaşam biçimi haline getirmesi

İlçe gençlerine ücretsiz, konforlu bir spor eğitimi imkânı sunmak için Başakşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Basri Akdemir, spor okulunun amacını şöyle açıklıyor, “Bu projeyi hayata geçirmemizdeki amaç, çocuklarımıza, gençlerimize spor yoluyla kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, insani değerlerimizi spor yoluyla onlara hatırlatmaktır. Yetenekli gençlerimize fırsat eşitliği sunarak, profesyonel sporcu olmalarına destek olmak istiyoruz. Sporcularımıza burada disiplinli bir yaşam biçimini benimseterek okul ve spor başarılarını artırmayı hedefliyoruz.”

Kişiye özel Antreman günleri

Uğur Yıldırım (Antrenör) : “Buradaki tüm eğitmenlerimiz akademi mezunudur. Onların ders programlarına göre, kişiye özel bir program oluşturuyoruz. Ya hafta içi ya da hafta sonu gelebiliyorlar. Önceden çocuklarımız mahalle aralarında futbol oynuyorlardı. Hafta içi 2 saat, hafta sonu 1 saat antreman yapıyoruz. Hafta içi ders saatleri uymayan çocuklara hafta sonu program veriyoruz. Şimdi ise çok güzel bir tesise kavuştular. Kondisyon ağırlıklı bir program uyguluyoruz. Sonra maçlarda yapacağız. Tesisimiz gelişmekte olan bir tesis basketbol, voleybol, uzak doğu sporları vs. olacak. Buradaki program kondisyon ağırlıklı çalışma yaptırıyoruz sonra maç yaptıracağız. Biz çocuklara sadece sosyal açıdan değil kültürel açıdan da faydalı olmak istiyoruz. Çocukların sadece futbolcu olması için değil çevresine, ailesine, milletine faydalı ahlaklı biri olması içinde uğraşıyoruz. İlerde değerler eğitimi de vereceğiz.”

İsmail Bayraktar (Veli) : “İki hafta önce oğlumu spor okuluna kayıt yaptırdım. Çocuklarımızın yeteneklerini geliştirebilecekleri güzel bir tesis. Sadece futbol değil, yüzme, koşu, jimnastikte olacak. Bu bölge çocuklarının bunun gibi bir tesise ihtiyacı vardı. Sitemizde futbol sahası var ama çocuklar büyüklerden fırsat bulup oynayamıyordu. Ben daha önce Levent’te oturuyordum. Ailemde bende dahil kardeşlerimden sporcu çıkabilirdi. Ama böyle güzel imkânlarımız yoktu. Tesis kendi mahallemizde olduğu için anne, babalar çocuğunun elinden tutup buraya getirebilir. Bu gibi tesislere önem verilirse bu ülke dünya çapında sporcular çıkarabilir.”

Enes Utkudağ (Öğrenci) : “5. sınıfa gidiyorum. Futbolu çok seviyorum. Mahalle aralarındaki boş arsalarda futbol oynayabiliyorduk. Bazen de pikniğe gittiğimizde oynayabiliyorduk. Şimdi ise burada güzel bir saha da hocalarımızdan futbolu öğreniyoruz. Büyüyünce futbolcu olacağım.”

Berşan Alican (Öğrenci) : “Futbola çok küçükken başladım. Okul takımında oynuyordum. Belediyemize böyle bir tesis açtığı için teşekkür ediyorum. Antremanlarımız çok güzel geçiyor. Mahalle aralarında oynarken böyle güzel bir sahaya kavuştuk.”

Mehmet Uğur (Öğrenci) : “Küçükken köyde futbol oynuyordum. İstanbul’a gelince de mahalle aralarında oynamaya devam ettim. Hep ‘Messi’ gibi çalımlar atmak istedim. Ama mahalle aralarında oynayınca arsanın sahibi bize kızıyordu. Buranın açıldığını duydum, kayıt oldum. Burada öğretmenlerimizle birlikte çalışıyoruz.” 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35