banner32

Güvercintepe Bilgievi’nde Kayıtlar Başladı

Başakşehir Belediyesi, çocukların kültürel anlamda gelişimini sağlayan, sosyal kazanımlarını, özgüvenlerini yükselten, donanımlarını çoğaltarak hayata daha güçlü başlamalarına olanak sağlayan ilçe genelinde mevcut Bilgievleri’nin sayısını hızla artırıyor.

Güvercintepe Bilgievi’nde Kayıtlar Başladı

Şu an ilçe de mevcut olan Şahintepe Bilgievi, Cevdet Kılıçlar, Cemil Meriç Bilgievlerine ilave olarak açılan Güvercintepe Bilgievi kayıt almaya başladı. 2012-2013 Eğitim –Öğretim döneminde hizmet vermeye başlayacak olan Bilgievi çok amaçlı konferans salonu, atölyeleri, sınıfları ve kütüphanesi ile bölge çocuklarına tamamen ücretsiz olarak hizmet verecek.

Yine 2012-2013 Eğitim –Öğretim dönemine hazır hale getirilecek olan Fatih Caddesi ve Tuna caddesi kesişimin de yer alan Bayramtepe Bilgievi ise 70 kişilik 106 m2 lik çok amaçlı salona sahip. Kütüphanesi, bilgisayar odası, 4 adet sanat atölyesi ve 5 dersliğiyle hizmet verecek olan Bilgievi aynı zamanda velilere de rehberlik hizmeti verecek.

2.Eğitim Dönemine 2 Yeni Bilgievi Hazır

Özellikle eğitim çağındaki öğrencilerin sağlıksız ve güvensiz ortamlardan kurtarılarak, okul ve aile dışında üçüncü bir güvenli adrese kavuşmasını sağlayan Başakşehir Belediyesi Bilgievleri yeni açılacak iki Bilgievi ile daha da genişliyor.
2012-2013 Eğitim –Öğretim döneminin ikinci yarısına yetiştirilmesi hedeflenen Altınşehir ve Kayaşehir Bilgievleri ile eğitime büyük destek sağlanacak.
Eylül ayında ihalesi yapılacak olan Altınşehir Bilgievi modern bir mimariye sahip olacak. Çok amaçlı salonu, Bilgisayar odası, 65 m2 lik kütüphanesi, 3 adet sanat atölyesi ve 7 dersliği bünyesinde barındıracak.
Yeni açılacak Bilgievlerinin ikincisi ise İstanbul’un pek çok bölgesinden göç alarak nüfusu hızla artan, Başakşehir’in gelişime açık yüzü Kayaşehir’de hizmete açılacak. Kayaşehir Bilgievi’de çok amaçlı kullanıma uygun salon, 30 Bilgisayar’ın yer alacağı 60 m2’lik derslik, kütüphanesi ve 4 adet sanat atölyesi yer alacak.
       
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34