banner25

Girişimcilerin yol haritası belli oldu

Başakşehir Living Lab’de girişimciliğin yol haritası seminerleri başladı.

Girişimcilerin yol haritası belli oldu
 Bir yıl boyunca devam edecek olan seminerlerde, farklı başlıklar altında girişimcilere yol gösterilecek. Eğitimlerin sonunda katılımcılara sertifikası da verilecek.

 

Murat Özanlar tarafından verilecek olan eğitimlerin ilk oturumunda ‘Yeni nesil pazarlama stratejileri’ konusu ele alındı. BLL Merkezi’nde 10.00-15.00 saatleri arasında devam eden eğitimde bildiğimiz pazarlama yöntemleri dışında kullanılabilecek metotlar üzerinde duruldu. Özanlar eğitimin içeriğini şu şekilde aktardı, “İnovatif farklı yöntemler kullanarak ürünümüzü, kendimizi, markamızı nasıl hedef kitleye pazarlayabiliriz, hedef kitlemize nasıl daha doğru ulaştırırız bu konulara değineceğiz. Pazarlama teknikleri ürüne göre değişmektedir. Her ürün aynı pazarlama tekniği ile pazarlanmaz. Ama şirketler eleman bulma sıkıntısı yaşıyor bununla ilgili yarışmalar düzenleyebilir. Aynı ürün için şirketler farklı web siteleri kurarak hedef kitle tarafından hangisinin daha çok ilgi gördüğünü test edebilirler. Dersimizde bunun gibi 10-15 tane yeni trend pazarlama teknikleri anlatacağız. Bir gün sürecek eğitimimiz. Örnekler üzerinden gideceğiz. Öğrendikleri pazarlama yöntemlerini kendi ürünlerine modellemelerini isteyeceğiz. Pazarlama teknikleri zaten biliniyor önemli olan bunları farklı şekillerde nasıl kullanabiliriz?”

 

Özanlar, pazarlamanın ilk aşamasını ise şu cümlelerle anlattı, “Ürününüzün öncelikle ayıt edici özelliği nedir? Bu ürünün hangi özelliği ile hedef kitlenizin dikkatini çekeceksiniz, bunları tespit etmeden ürün pazarlayamayız.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
jsar.raslbov
jsar.raslbov - 6 yıl Önce

Arabesk

SIRADAKİ HABER

banner34

banner35