banner32

Gençliğin bayramı coşkuyla kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, 97’nci yıl dönümünde tüm Türkiye’de olduğu gibi Başakşehir’de de coşkuyla kutlandı.

Gençliğin bayramı coşkuyla kutlandı
Bahçeşehir Gölet Tören Alanı’nda çelenk sunma töreni ile başlayan kutlamalar, OYAK Kent Öğrenciden Armağan Anadolu Lisesi’nde gerçekleşen programla devam etti.

Kutlamalara Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Garnizon Komutanı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Temsilcilerinin yanı sıra öğrenciler ve veliler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Başakşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Koray Emre Kara’nın konuşmasıyla başlayan kutlamalar, öğrencilerin gerçekleştirmiş olduğu halk oyunları, jimnastik, dövüş sanatları gösterileri ve müzik dinletisi ile devam etti.

Çeşitli spor dalları ve sanatsal faaliyetlerde hem okulları ile hem de bireysel olarak kazandıkları başarılarından dolayı ödül kazanan öğrencilere hediyelerinin verilmesinin ardından Öğrenciden Armağan Anadolu Lisesi’nde açılan öğrencilerin yıl boyu yapmış oldukları sanatsal çalışmaların sergisi gezilerek kutlama programı son buldu. 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34