banner25

Down sendromlu Sude artık daha mutlu

Down sendromlu Sude Çelik’in hayatı BAKMER’le değişti. Kısa süre önce BAKMER’de step ve plates derslerine başlayan Çelik, fazla kilolarından kurtuldu, pek çok arkadaş edinerek daha sosyalleşti.

Down sendromlu Sude artık daha mutlu
 Kadın ve genç kızları sportif etkinlikler ve söyleşiler ile sene boyu destekleyen Başakşehir Kadın Aktivite Merkezi (BAKMER) down sendromlu Sude Çelik’in de hayatını değiştirdi. BAKMER’de step derslerine başlayan Sude Çelik, daha sonra plates derslerine de katılmaya başladı. Kısa sürede kilo vermeye başlayan Sude, sosyal anlamda da büyük gelişme gösterdi. Arkadaşları tarafından çok sevilen Çelik, şimdi BAKMER derslerine katılmak için can atar hale geldi.

 

“KEŞKE HERGÜN BAKMER’E GELEBİLSEM”


“Burada olmaktan mutluyum”


Ablası ve abisinin evlenmesinden dolayı çok üzüldüğünü ve evden çıkmak istemediğini söyleyen Sude Çelik, “Ablam ve abim yanımda olduğu zaman onlarla çok eğleniyorduk. Şimdi arada ziyarete gidiyoruz. Annem beni BAKMER’e getirdi, burada step ve plates derslerine başladım. Yeni arkadaşlarım oldu, onlarla birlikte sohbet ediyoruz ve eğleniyoruz. Burada olmaktan mutluyum. Haftada bir gün geliyorum ve o günü sabırsızlıkla bekliyorum. Keşke her gün BAKMER’e gelebilsem” şeklinde konuştu.


16 senedir Başakşehir’de ikamet eden Sude’nin annesi Nurten Çelik BAKMER’in kızına çok iyi geldiğini ifade ederek, “BAKMER’i dergiler ve pankartlardan öğrendim ve kızıma faydalı olacağını düşündüğüm için kayıt yaptırdım. Hem sosyalleşsin hem de fazla kilolarını versin istedim. Kısa sürede ilerleme sağladı. Sude burada pek çok arkadaş edindi ve kilo vermeye başladı. Ben engelli çocuğu olan anne-babalara BAKMER’i öneriyorum. Kızım derslerin çok faydasını gördü” ifadelerini kullandı.

 

“ENGELLİ ÇOCUĞU OLAN ANNE-BABALARA BAKMER’I ÖNERİYORUM”


“Sude çok yetenekli̇ ve azi̇mli̇”


BAKMER Antrenörü Nezide Kıyga, Sude’nin kısa sürede hem sosyal hem de fiziksel olarak gelişme gösterdiğini söyleyerek, “Sude’yi ilk tanıdığımda çok içine kapanıktı fakat kısa sürede derslere ve ortama adapte oldu. Dansı çok sevdiğini bize söylemişti. Step adımlarına ve koreografilerimize kısa sürede uyum sağladı. Sude çok yetenekli ve azimli bir öğrencimiz. Hiç pes etmiyor. Sude 2 ay hem sosyal olarak hem de fiziksel olarak çok ilerleme kaydetti. Vücudu inceldi ve daha sosyalleşti. Sınıfın en sevilen öğrencisi oldu” 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35