banner32

Diyanet, 2 Dizinin Camiden Görüntü Almasını Yasakladı

Diyanet İşleri Başkanlığı, atv'de yayınlanan 'Diğer Yarım' ve 'Kertenkele' dizilerinin camilerden görüntü almasını yasakladı. İstanbul Müftülüğü de bu kararı uyguladı.

Diyanet, 2 Dizinin Camiden Görüntü Almasını Yasakladı
 
Diyanet, önce Atv'de yayımlanan aile dizisi 'Diğer Yarım'a, sonra da 'Kertenkele'ye camilerde çekim yasağı getirdi. Diyanet'in yasak kararı, İstanbul Müftülüğü'nce devreye sokuldu.
ÇEKİM İZNİ VERİLMEDİ
Çekim izni isteyen yapım şirketine, olumsuz yanıt geldi. İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran, "Bizim camimizde sahte imam olmaz. Dizinin muhteviyatına ilişkin bir kamuoyu algısı var" dedi. Müftü Yaran, "Bu yargıya diziyi izleyerek mi vardınız" sorumuza da "Bu olumsuz kamuoyu algısını görmezden gelemezdim" yanıtını verdi.
"İMAMLARI RENCİDE ETMİYORUZ"
Dizinin yapımcısı Yalçın Şen ise şu değerlendirmeyi yaptı, "Kertenkele bir dönüşüm projesi. Dini öğretilere aykırı bir karakter, imam kıyafetiyle çıktığı yolculukta, dini öğrenmek zorunda kalıyor. Bu dönüşümde, Kertenkele'nin çaldığı imam kıyafetlerinin büyük rolü var. Bu proje o kıyafetlere gerçek hakkını teslim edecek bir projedir. İmamları rencide etmiyoruz, aksine onore ediyoruz. Bu ileriki bölümlerde daha net anlaşılacak."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34