banner29

Devletin Nevruz Bayramı ruhuna uygundu

İstanbul Valililiği,Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Zeytinburnu Belediyesi ve Kültür A.Ş.nin ortaklaşa eski Trakya grajında düzenlediği Nevruz bayramı ruhuna uygun yapıldı.

Devletin Nevruz Bayramı ruhuna uygundu
İlk selamlama konuşmasını törenin  yapıldığı mekanın ev sahibi olan Zeytinburnu belediye başkanı Murat Aydın Tarafından yapıldı.

Başakşehir Times Haber Merkezi   

Başkan Aydın geçen hafta sonu ilçesini savaş alanına dönderenlere seslenelerek bayramlar birlik ve bütünlük içinde yapılırsa bayram olur. Aksi halde kavga ve şiddet ile bayram ayı yerde barınmaz dedi. Nevruz bayramlarının da birlik beraberlik ve ahenk içinde yapılmasını dileyen  başkan Aydın tüm katılımcıların Nevruz Bayramlarını kutlayarak sahneden ayrıldı.

İBB.Belediye başkanını temsilen 1.Başken vekili Ahmet Selamet’te bayramların önem ve ehemmiyetinden bahsederek Nevruz’un yenilenme tazelenme olduğunu söyledi.Selamet  katılımcılara İBB.Başkanı Kadir Topbaş’ın selamlarını ileterek konuşmasını tamamladı.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği başkanı ve Kocaeli Belediye başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ‘da yaptığı konuşmada Nevruz’un bin yıllardır Türk İslam geleneğinden var olan bir bayram olduğunu ifade ederek  konuşmasını tamamladı.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu Birlik vurgusu yaptı

İstanbul protokolünün hazır bulunduğu bu yıl ki Nevruz Kutlamalarında İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu birlik ve beraberliğe vurgu yaparak Nevruz Bayramının Türk’ün, Acem’in, Kürt’ün, Laz’ın ,Çerkez’in, ortak bayramı olduğunu söyledi.

Mutlu İstanbul’un muhteşem bir yer olduğunu, burada kavga ve şiddetten daha çok birlik ve beraberliğin daha gerekli olduğunu vurguladığı konuşmasında önemli konulara temas etti.

Daha sonra geleneksel olarak Nevruz ateşinden atlama yapıldı ve örs dövüldü. Çevre ve Orman bakanlığının çam fidanı dağıtması da güzel bir jestti.

Haber Servisi : İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35