banner32

Dalkılıç: Ak Parti’nin En Büyük Vaadi Huzur Ve Kardeşliktir

Malatyalıların Başakşehir’de en çok yaşadıkları mahalle olan Güvercintepe’de bulunan Başakşehir Malatyalılar derneği Ak Parti İstanbul 3.Bölge Milletvekili İş adamı Halis Dalkılıç’ı bağrına bastı.

Dalkılıç: Ak Parti’nin En Büyük Vaadi Huzur Ve Kardeşliktir
Ak Parti Başakşehir ilçe başkanı Ayhan Özgürel “Herkes Konuşur Ak Parti Yapar” dedi Gazeteci yazar Hüseyin Çetiner’in yaptığı sunum ile ilk sözü dernek başkanı Ramazan Boğur’a bıraktı.

Boğur  bütün katılımcılara teşekkür etti. Çetiner daha sonra Ak Parti Başakşehir ilçe başkanı Mali Müşavir Ayhan Özgürel ‘e söz verdi. Özgürel şunları söyledi “ Biz hiçbir zaman milletimize yalan söylemedik. Ne dediysek onu yaptık. Zaten Malatyalı hemşherilerimiz de hep hizmete oy  verdikleri için Türkiye genelinde Ak Parti’ye en çok oy çıkan ilk 3-4 vilayet  içinde mutlaka Malatya olduğunu ifade ederek kendisi ağırlayan Başakşehir Malatyalılar dernek başkanı Ramazan Boğur ve yönetimine teşekkür etti.

Başakşehir  Times Haber Merkezi 

Halis Dalkılıç, Erdoğan ve Ak Parti’nin ülkeye yaptığı katkıyı özetledii

Çok sayıda Malatyalı hemşehrisine seslenen Halis Dalkılıç şunları söyledi “Burada 1994 öncesinden İstanbul ikamet edenler var ise hava kirliliğini,çöp yığınlarını ve susuzluğun ne boyutlarda olduğunu çok iyi bilirler. Halkın içinde çıkan Recep Tayyip Erdoğan 1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı seçilir seçilmez hayati önem taşıyan bu üç soruna eğildi. Çok kısa sürede de planlı ve projeli bir şekilde sorunları çözünce halkın gönlünde taht kurdu. Daha başkanlığının 4 yılında Milli Eğim bakanlığı tavsiyeli bir şiir okuyunca hapis cezasına çarptırıldı. Bu halk kendisi için çalışan bir vatan evladının okuduğu şiir yüzünden cezaevlerine girmesine gönlü razı olmadı ve daha da evladına sahip çıktı ve 2003 de Erdoğan’ın kurduğu partiyi iktidar yaptı. Ama iç ve dış güçler engel çıkartarak Erdoğan’ı genel başkan ve vekil yaptırmadılar.  Ancak Allah’ın takdiri halkın desteği ile Siirt’te iptal edilen seçimlerden dolayı Erdoğan Siirt milletvekili olarak TBMM.ne girdiğini söyledi”.

Erdoğan kriz bizi teget geçecek dediği zaman eleştiri oklarına hedef oldu ama dedikleri çıktı

“Dünyanın yaşadığı ekonomik krizi biz ülke olarak daha az yaşadık. Bu tesadüfen olmadı. Hükümetin aklı başında çalışmaları ile oldu. Bakınız şu an Suriye’de bir iç savaş var. Orada size 500 m2 lik villayı 10 bin liraya satsalar alır mısınız ? Bence almazsınız çünkü istikrar olmayan yerde hiçbir şey olma” dedi Her seçim önemli ama 7 Haziran 2015 seçim sıradan değil Dalkılıç ezber bozan bir konuşma yaptı: “Her seçime önemli dedik ki doğrudur. Seçim varsa  mutlaka önemlidir. Hiçbir siyasetçi bu seçim önemli değil diyemez. Ancak 7 Haziran 2015’in neden daha önemli olduğunu bir kaç örnek ile anlatayım size.”MHP ve HDP iki zıt kutupta parti değil miydi. Allah aşkına hiç biriniz 2 aydır bu partilerin birbirlerinin lehine konuştuğunu gördü mü ? Hakeza CHP’nin MHP hakkında olumsuz bir söz söylediğini gören  var mı ? Biz görmedik duymadık bilmiyoruz. Bu durum kendiliğinden de oluşan bir şey değil. Bir üst akıl bunlara sakın birbiriniz hakkında olumsuz konuşmayın dedi ve bunlarda üst aklın talimatına göre çalışıyorlar” dedi. Bize karşı birleşen partilerin tabelaları farklı olsa da yaptıkları şey ortak aklın talimatlarıdır Bakınız Gezi kalkışması, 17-25 Aralık darbe operasyonu ve burada adını saymayı gereksiz gördüğüm sayısız suikastlerle Recep Tayyip Erdoğan’ı etkisiz hale getirmeye çalıştılar. 

Allah’a çok şükür ki Cumhurbaşkanımız  iç ve dış mihrakların işbirliği yaparak kurdukları bütün oyunları boşa çıkarmayı başardı. 7 Haziran 2015 genel seçiminde oy kaybına uğrayalım diyerek ellerinden geleni yapıyorlar Şu an hiç kimse Ak Parti’nin birinci parti olamayacağını konuşmuyor. Tek dertleri HDP ye barajı aştırıp partimizin vekil sayısını düşürmektir. Bakınız şu an burada en az 80 kişi var. Sizin büyük çoğunluğunuz zaten partimizi destekliyor. Burada bizim birbirimize nutuk çekmeye ihtiyacımız yoktur. Daha seçime 8 gün var burada çıkar çıkmaz her arkadaşımız günde bize oy vermeyecek bir kişiyi bize oy verdirecek seviyeye getirirse toplamda  800 yeni oy demek oluyor. İşte böyle yaparsak verimli bir iş yapılmış olur. Yenikapı’da Yükselen Ses Mazlum’a Umut Zalim’e Tokat Olacak Ak Parti İstanbul 3.Bölge Milletvekili Halis Dalkılıç 30 Mayıs 2015 saat 17.30 da Yenikapı’da yapacakları Fetih kutlamalarında oluşturulacak kalabalık ve enerji ile Mazlum’a umut Zalim’e Tokat olabilmeyi başarmamız gerekir. Dalkılıç bazen bize soruyorlar Ak parti’nin en büyük vaadi nedir diye. Bizde en büyük vadimiz  huzur ve kardeşliktir diyoruz dedi. Çetiner’in her seçim öncesi bu seçim önemli diyorsunuz bize özet bir şekilde 7 Haziran 2015 seçimin neden önemli olduğunu özetler misiniz sorusuna şu cevabı verdi “ Hüseyin Çetiner Gazeteci ve televizyon programlarının yapımcısıdır. Aslında o da bu seçimin neden farklı ve önemli olduğunu çok iyi biliyor. Sorduğu soru ile konunun nemine binaen farkı anlatmam adın a soruyu sorduğunu düşünüyorum diyen Dalkılıç özet cevap şu olur “ Ak Parti kaybederse KAOS kazanırsa istikrar sürecek dedi”.

Kaynak :İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34