banner29

Cumhuriyet’in 91. Yılı törenlerle kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı düzenlenen etkinliklerle Başakşehirde de kutlandı. Kutlamalar çerçevesinde 28 Ekim Salı günü Bahçeşehir Tören Alanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk koyma töreni ile başlayan etkinlikler, 29 Ekim Çarşamba günü Başakşehir Belediyesi Bahçeşehir Hizmet Binası’nda Kaymakam Kazım Tekin’in tebrikleri kabulü ile devam etti.

Cumhuriyet’in 91. Yılı törenlerle kutlandı
Kabul programının ardından Bahçeşehir Spor Merkezi’nde gerçekleşen kutlama programına Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Haluk Öztürk, İlçe Müftüsü Remzi Pehlivan, Belediye Başkan Yardımcıları’nın yanı sıra Muhtarlar, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri ile birlikte çok sayıda öğrenci ve Başakşehirli katıldı.

“Bu devlet kıyamete kadar yaşayacaktır”


Programın açılış konuşmasını yapan Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin, “ 1040 yılında Dandanakan Savaşı ile temelleri atılan, 1071 yılında Malazgirt’te varlığı perçinlenen, Alparslan’ın, Osman Gazi’nin, Fatihlerin ve Muhteşem Süleyman’ların imparatorluk tecrübelerinden geçip, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün birinci ve ilelebet Cumhuriyeti’ne ulaşan bu devlet, kıyamete kadar yaşayacaktır. Cumhuriyetimizin kurulmasında ve bugüne kadar korunmasında, İstiklalimiz ve İstikbalimiz için canlarını bu vatan için feda eden aziz şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet dileyerek saygıyla anıyor, gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin’in konuşmasının ardından, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 91. Yıldönümü münasebetiyle ilçe genelinde düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin takdim edildi. Kutlama programı geçit töreni ile son buldu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35