banner25

Cihan İşbilir öğrencilerle buluştu

Başahşehir Belediyesi Enez Gençlik Kampı’nda Uluslararası Rabia Platformu Başkanı Cihan İşbilir bir sohbet gerçekleştirdi.

Cihan İşbilir öğrencilerle buluştu
Enez Gençlik Kampı’nda öğrencilerin katılımı ile gerçekleşen söyleşi programında İşbilir, ‘Ümmet Bilinci’ temalı bir sunum gerçekleştirdi. Cihan İşbilir, “Anadolu Ajansı’nın özel baskısı olan "Dakika Dakika FETÖ’nün darbe girişimi" dergisini öğrencilere tanıttı ve derginin muhakkak derginin okunması ve saklanması gerektiğini belirtti.
 
‘Bütün müminler ancak kardeşlerdir’

İşbilir konuşmasında, "Bütün müminler ancak kardeşlerdir" ( Hücürat 10) ayet-i kerimesinden yola çıkarak kardeşliğin farklı coğrafyalarda olsa bile unutulmaması gerektiğini belirtti. Coğrafyalar, vatanlar, bayraklar, sınırlar her ne kadar farklı olsa da biz o kardeşlerimiz yasadışı her bir karış toprağı bilmek zorundayız.
 
İnteraktif gerçekleşen söyleşide İşbilir, öğrencilere ülke isimlerinin yazılı olmadığı bir dünya haritası dağıttı ve harita üzerinde Müslüman ülkeleri göstermesini istedi. Müslüman ülkelerdeki kardeşlerimizle bağımızın her zaman canlı olması gerektiğini belirten İşbilir, “Haritada görülen o sınırların 1916 da gizli anlaşmalarla Osmanlıyı bölmek için çizilmiştir. Akabinde de Osmanlıyı parçaladılar. Bundan sonra yazdıkları yanlış tarihi hem bize hem de diğer Müslümanlara öğreterek ümmetin birbirleri ile olan bağlarını koparttılar. Ogün o tarihi yazanlar bugün hala Müslümanları sömürüyor. Reisi Cumhur ümmetin gururu ve ümididir. Başkomutanımız Sayın, Recep Tayyip Erdoğan bu nedenle her yerde dünya beşten büyüktür sözüne vurgulamaktadır.  
 
‘Müslümanların boş durmamalı ve daha çok okumalıdır’

Müslümanların daha çok çalışması gerektiğine vurgu yapan İşbilir sözlerini şöyle sürdürdü, “1969’da bir Yahudi’nin Mescid-i Aksa'yı kundaklamaya teşebbüs etmesi sonucunda İslam ülkeleri bir araya gelerek İslam Konferansını kurdu fakat çokta başarılı olamadı.  8. Cumhurbaşkanımız merhum Sayın Turgut ÖZAL ve 11. Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah GÜL'ün dışındaki Cumhurbaşkanlarımız toplantılara pekte isteyerek katılmadılar. Ne zaman Türkiye güçlendi o zaman dünyada Alem-i İslam’ın dertleri dile getirilebilmeye başlandı. Türkiye, İslam’ın son kalesidir. Gençlerimizin bunun farkına varması gerekiyor. Fatih sizin yaşınızda İstanbul hayaliyle yaşadı. Sizlerde Mescid-i Aksa veya Ayasofya hayaliyle yaşamalısınız."
 
Rabia hareketi olarak kullanılan hareketin basit sıradan bir hareket olmadığını ve Reis-i Cumhur Tayyib Erdoğan'ın bu harekete yeni bir anlam kazandırdığını belirtti. İşbilir sohbetini "Tek Devlet, Tek Bayrak, Tek Vatan ve Tek Millet sözleriyle tamamladı. Sohbetin sonunda kendi kitabı olan "Usta'nın İmtihanı" adlı kitabını imzalayarak öğrencilere hediye etti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35