banner25

CHP'li Karabat : “AKP döneminde 9 kişiye 1 pul,1 kişiye 9 pul devri geldi“

Cumhuriyet Halk Partisi Başakşehir İlçe Örgütü 4.Olağan Genel Kurulu ESKOP Atatürk Kültür Merkezinde yapıldı. Güven tazeleyen Karabat iktidarı sert sözlerle eleştirdi.

CHP'li Karabat : “AKP döneminde 9 kişiye 1 pul,1 kişiye 9 pul devri geldi“
 İstanbul Times Haber Merkezi / Hüseyin Çetiner

CHP Başakşehir ilçe Kongresine Katılım Yoğundu

CHP genel Başkan yardımcısı Öztürk Yılmaz'ın divan başkanı olduğu kongrenin katip  üyeleri  CHP  Başakşehir ve İBB meclis üyesi Adulhadi Akmugan,İl başan yardımcısı Yağmur Geygel ve Semra Yaman'dan oluştu. Kongrenin başlangıcında bazı delege ve üyelerin neden blok liste ile kongreye gidiyoruz.

Çarşaf liste daha adaletli diyerek tepki göstermeleri ve hararetli konuşmalarını gören divan başkanı Öztürk Yılmaz başından geçen bir olayı "ben Musul'da başkonsolos iken bir telefon geldi. Bana konsolos bey size bir sürprimiz olacak kapıya bir adam gönderin diyen bir telefon geldi. Biz de gönderdik 20 dakika bekleyen arkadaşımız gelen giden olmayınca bahçeye bir bomba atıldığını görüp bize durumu haber verdi.

Bir hafta sonra başka bir telefon geldi  yine size bir sürprizimiz var dendi. Bizde Sürprizin yine bomba olduğunu düşündük ve  kapıya gitmedik. Ama kapı ısrarlı çalındığı için açtık baktık bu sefer büyük bir kazanda pilav getirmişler. Dostlar hayat pilav ile bomba arasında gidip gelen bir olaydır. Hayatta hiç bir şey % 100 isabetli olamaz. Hayattan zevk alın ufak tefek şeyler ile sağlığınızı olumsuz olarak etkilemeyin" dedi.

Ak Parti,HDP ve Vatan partisi Temsilcileri CHP Başakşehir İlçe Kongresine katıldı

CHP Kongresine Ak Parti Başakşehir İlçe Yönetim kurulu üyeleri Engin Telli ve Abidin Koçoğlu katıldı. HDP il başkan yardımcıları ve vatan partisi Başakşehir ilçe başkanı, Güvercintepe Mahalle muhtarı İbrahim Dinç başta olmak üzere çok sayıda STK temsilcisi ve önemli  konuk katıldı. Divan başkanı CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz ve İlçe başkanı Özgür Karabat kendilerini yalnız bırakmayan katılımcılara teşekkür etti.

Karabat yaptığı konuşmada bugüne kadar konuşmalarımda Nazım'ın şiirlerini okudum ama AKP idarecileri anlamadı bu seferde Necip Fazıl'ın bir şiiri ile AKP'ye seslenmek istiyorum dedi ve şu şiiri okudu...

Tek Liste ile girilen seçimde yeniden ilçe başkanı seçilen Özgür Karabat yılların verdiği tecrübe ile delegeleri etkileyen güzel ve etkili bir konuşma yaptı. Karabat konuşmasına başlamadan önce katılımcılara teşekkür etti.

İşte Özgür Karabat'ın yaptığı  konuşmanın satır başları    

Kongre Başlangıcında bazı arkadaşlarımız delegenin demokratik seçilmediğini iddia etti. Bu iddia doğru değil. Yaptığımız mahalle delege seçiminde hiç bir mahallede 2.bir liste çıkmadı. Yazılı ve sözlü bir itirazda gelmiş değil. Yönetim kurulu listesini belirlerken  Mümkün olduğu kadar demografik yapıya, meslek dağılımına, mahalle durumuna dikkat ettik. Yeter ki arkadaşlarımız görev istesin. Partimizin birçok organı var hepsine görev var.

İlçemizde daha çok arkadaşımız sistemin içinde yer alsın düşüncesi ile doğal hakkım olan il delegesi hakkımdan başka bir örgüt mensubumuz için feragat ettim. Başakşehir'den 10 tane il delegemiz var. Bugün onları da seçeceksiniz. Önceki dönem ilçe yönetim kurulu üyesi olan 16 arkadaşımdan 12 tanesi bu dönem değişti. Bu onların başarısız olduğu için yapılan bir şey değil. Yenilenmek ve daha yeni arkadaşlarımızı örgütümüze katmak adına bu değişikliği yaptığımız istişareler sonucu karar altına aldık.

Ülkede ekonomik göstergeler iyiye gitmiyor, tekstil bitti, inşaat kepenk kapatıyor, Reza Zerrap ile beraber sıcak para akışı kesildi. Bu kadar olumsuz bir tablo karşısında 2018 ve 2019 da işler daha iyiye gidecek demek tabloyu okumamak demektir. Ben mali müşavirim hükümet büyüme oranlarını % 11 diyor ama asgari ücrete % 3.5 zam  yapıyor. Soğan  fiyatı % 32,Et fiyatı % 62 artmış hükümet  enflasyonu tek haneli rakamlar ile veriyor. Biz ve  halkımız kendi aldığı üründeki fiyat artışını bilir.   Hükümetin TUİK'e talimat verip şu rakkamları açıkla seçime kadar halkı kandırırsak bu bize 5 sene kazandırır kurnazlığı yapmak ,istemesi seçimde işe yaramayacak.

1-Özgür Karabat
2-Mehmet Katman

ESAT BODUR                                                                                    İDRİS ASLAN

HASAN HÜSEYİN BOZKUŞ                                                          ZEKERİYA AYDIN

KUDRET ÇELEBİ                                                                               ALİ İHSAN DOĞAN

YASEMİN ÇETİNER                                                                         RAMAZAN ETKAR

ARZU DİZMAN                                                                                HÜMMET GÜNDOĞDU

MUSTAFA ERDEMİR                                                                     YASEMİN KALAFAT

ALİ GÜMÜŞOĞLU                                                                          AYNUR KARADİŞ

İSMAİL İSKENDER                                                                          DİLBER KAYGUSUZ

EMEL KARAMANOĞLU                                                                SERKAN MEŞECİ

HİLAL KARATAŞ                                                                                              MAHMUT ÖZ

HACI MEHMET KATMAN                                                            NAZIM ÖZDİN

HIDIR KOÇ                                                                                         HÜSNİYE PÖZE

CENK SÖBE                                                                                       ALİ MURAT SARIBAYIR

SADEGÜL TOPRAK                                                                         RECEP YILMAZ

AŞKIN TUNA

İL DELEGELERİ

HÜSEYİN AKSU

KIYMET AYDOĞAN

SAMİ BALCI

SALİHA GÜL

BAĞDAGÜL GÜLEN

HAYRETTİN ÖZBAKIR

KAZIM ÖZEREN

KADİR POLAT

ENSER ŞENTÜRK

ERDİNÇ ÜNAL


                         

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35