banner29

CHP'den 19 Mayıs Açıklaması

CHP'den 19 Mayıs Açıklaması

CHP'den 19 Mayıs Açıklaması
 
Değerli Basın Mensupları,
 
 
           19 Mayıs 1919 Türk Halkı için çok önemli bir gündür. Bu gün; Türk halkının kaderinin belirlendiği, örgütlenip toparlanmasını, düzenli ordusunu kurarak emperyalist güçlere karşı verilen bağımsızlık savaşının yolunda atılmış en önemli adamın adıdır. Bu gün sadece Türk Halkı için değil, aynı zamanda dünyanın tüm mazlum halklarının örnek aldığı Ulusal Kurtuluş ve Bağımsızlık mücadelesinin fitillerinin yakıldığı çok önemli bir gündür.
 
           19 Mayıs’ın Türk Halkı için bir başka önemi daha vardır. O da; Tüm dünyanın gıpta ile baktığı, Dünya Lideri Mustafa Kemal Paşa’ya Atatürk olma yolunu açarak, Türk Halkına armağan eden, gururla, minnetle, onurla andığımız gündür. İşte Türk Ulusu için bu kadar önemli olan bir günü, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, canından çok sevip, vatanı emanet ettiği en çok güvendiği Türk Gençliğine armağan etmiştir. Bu güvenine layık olan Türk Gençliği de; önüne hangi engeli çıkarılırsa çıkarsınlar, bu günü yok saymak isteseler de, kutlanmasını engellemeye çalışsalar da ONA yakışır bir şekilde, bir an olsun aklından çıkarmadan, yolundan ve izinden çıkmadan, Ata’sını anarak ve anısını yaşatarak gelecek kuşaklara da aktarmak üzere her yıl 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlayacaktır.
 
           Sevgili gençler, bizlere bu onurlu ve şerefli günleri yaşatan başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarının manevi huzurlarında saygılarımla eğiliyor, bu Vatan uğruna canlarını seve-seve veren nice isimsiz kahramanlarımızı da rahmet ve minnetle anarak, Atamızın en çok güvenip, geleceğimizi ve vatanımızı emanet ettiği sevgili gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.
 
 
                                                                                      Saygılarımızla,
 
       Bağdagül Gülen                                                      Özgür Karabat
 
Basın ve Halkla İlişkilerden                                             İlçe Başkanı
Sorumlu Başkan Yardımcısı
    

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35