banner25

Cevap ver başkan !...

Başakşehir Tümsan II.sanayi sitesinin yanında bulunan Benzin İstayonu içinde faaliyet gösteren Bursa Kebap'ın ruhsatı var mı ?...

Cevap ver başkan !...
Başakşehir Belediye başkanı Mevlüt Uysa'a sormaya devam ediyoruz

Bir siyasi partinin ilçe başkanı kısa bir süre önce parti binasında yaptığı toplantıda Başakşehir II.Etap'ın girşinde yer alan bir benzin istasyonu içinde hizmet veren Bursa Kebap'ın yerinde daha önce başka bir firma hizmet veriyordu. Ruhsat alamayan firmanın yeri bırakmak zorunda kaldığını ifade ediyordu.

Yerin tekrar yanıcı ve patlayıcı madde olan bir Kebap evine verilmesinden sonra Başakşehir Belediye başkanına şu sorunun sorulmasını istemişti.

Yönetmelik gereği benzin istasyonlarının içinde yanıcı ve patlayıcı madde ile iş yapan firmaların himzet veremeyeceği kanunlarda yazılı. Daha önce bahse konu  yeri işleten kişi Belediyeden ruhtsat alamadığı için işyerini bıraktı diyerek şunu ilave ediyordu;Yerin eski sahibine çalışma ruhsatı verilmediği için işyerini kapatıp buradan ayrıldı. Kısa bir süre sonra Bursa Kebap burada kebap evi açtı. Bu firmaya ruhsat verdiniz mi ? vermediniz mi ? eğer verdiyseniz neden eski sahibine de vermediniz ? Verdiyseniz de hangi madde ve kanuna istinaden verdiniz diyordu. Bizde cevaplandırması adına aynı soruyu Mevlüt Uysal'a sormuş olalım.

Sayın başkan sorumuzun cevabını bekliyoruz...

Soru basit ama cevabın nasıl olacağı da belediye ye bağlı ...
 
Kaynak : İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34