banner29

Çanakkale zaferine coşkulu kutlama

8 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101. Yılı Başakşehir’de düzenlenen bir programla kutlandı.

Çanakkale zaferine coşkulu kutlama
Başakşehir Belediyesi’nin desteği ile İlçe Mili Eğitim ve İlçe Kaymakamlığının gerçekleştirdiği program Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezinde düzenlendi.

Programa, Vali Yardımcısı Ahmet Hamdi Usta, Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz, Garnizon Komutanı Personel Albay Mehmet İlter Engin ve okul öğrencileri katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda şehitler için Kur’an-ı Kerim Tilaveti okundu.

‘Kardeşliğimize sımsıkı sarılmalıyız’

Vali Yardımcısı Ahmet Hamdi Usta, yaptığı konuşmada, “Vatan dediğimiz toprak belli bir bedel ödenmiş topraktır. Sadece bize mahsus topraklarımıza vatan diyoruz. Vatan çok kutsaldır. Çanakkale zaferimize karşı büyük bir vefa borçluyuz. Üzerinde yaşanan topraklarımızın kıymetini çok iyi bilmeliyiz. Bu günlerde birlik ve beraberliğimize çok ihtiyacımız var. Kardeşliğimize sımsıkı sarılmalıyız. Çanakkale zaferini kazanarak kendimize şunu dedik; biz dünyanın en büyük güçlerine karşı durabiliriz. Çanakkale zaferi tarihimizin kırılma noktalarından birisidir. Çocuklarımızın mutlaka Çanakkale’yi görmesi gerekiyor.”

Protokol konuşmalarının ardından Çanakkale destanı şiirsel anlatımlarla öğrenciler tarafından sahnelendi. Dramaların yer aldığı programda, kahramanlık türküleri kalplere dokunurken, mehteran ekibi coşkulu anlar yaşattı.

‘Biz, asımın nesline güveniyoruz’

Program sonunda ilçe genelinde düzenlenen 8 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi' konulu resim, şiir ve kompozisyon alanlarında dereceye girenlere ödülleri verildi. Yarışmayı kazanan öğrencilere ödüllerini veren Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş, yaptığı selamlama konuşmasında, “Elimde olsa sözlükten ‘yapamazsın, gidemezsin, ilerleyemezsin, altından kalkamazsın’ gibi olumsuz cümleleri silmek isterdim. Ecdadımız çok az bir ordu ile Anadolu’yu kendine yurt edindi, İslam’a açtı. Kefenlerle girdi bu topraklara. Bizim neslimiz Viyana kapılarına dayandı, bizim neslimiz Mescidi Aksaya hizmetçilik yaptı, kutsal emanetleri Mısır’dan getirdi. Üç kıtada adaleti biz yazdık biz götürdük, kimseye zulmetmedik. Çanakkale’de yedi düveli dize getirdik. Bizim Başbakanımız dünya beşten büyüktür, dedi. Yarın dünyanın beşten büyük olduğu ispatlandığın da altında R.Tayyip Erdoğan yazacak. Biz yine önümüze yeni Çanakkaleler, yeni Viyana’lar, yeni İstanbullar konduğunda yine alırız yine adalet getiririz. Ancak, bizim içimizden çıkanlar gezi olaylarında dünyanın iftihar ettiği lidere operasyon düzenledi. 17-25 Aralık Cumhurba 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35