banner25

Çanakkale Şehitleri özel programla anıldı

TOKİ Kayaşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılı etkinliği Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Çanakkale Şehitleri özel programla anıldı
 Programa Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İlçe Kaymakamı Kazım Tekin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz, İlçe Müftüsü Remzi Pehlivan, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Haluk Öztürk, Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş, TOKİ Kayaşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idarecileri, öğretmen ve öğrencileri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, Çanakkale Zaferi’ni anlatan sinevizyon gösterimi ile devam etti. Programın açılış konuşmasını TOKİ Kayaşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Bircan Yıldız yaptı.

‘Çanakkale Destanı atalarımızın fedakârlıklarıyla yazıldı’

Çanakkale Destanı’nı hiçbir zaman unutmamak gerektiğinin altını çizen Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal; ‘’Çanakkale Destanı sizler gibi lise sıralarında okuyan gençlerin atalarımızın fedakârlıkları sayesinde yazıldı. 1915 senesinde hiç mezun vermeyen liseler, fakülteler oldu. Şehitlerimizi andığımız bu programda emeği geçen Okul Müdürümüz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum’’ dedi.

İlçe Kaymakamı Kazım Tekin ise yaptığı konuşmada; ''Ne büyük fedakârlıklarla ülkemizi koruduğumuzu bu programlarla tekrar hatırlamış oluyoruz. Bu ülkenin, bu toprakların ne kadar kutsal olduğunu unutmamalıyız. Çanakkale Zaferi, damarlarımızdaki asil kanın sonucudur. Şimdi olsa gene aynı mücadeleyi ederiz. Allah ülkemize bir daha Çanakkale Harbi’ndeki günleri göstermesin.'' dedi.

Öğrenciler Çanakkale ruhunu sahneye yansıttı

Program, protokol konuşmalarının ardından öğrencilerin hazırladığı ‘Yozgatlı Kınalı Hasan’ skeci gösterildi. Okul öğrencilerinden Mansur Taşar Mehmet Akif Ersoy’un Ordunun Duası şiirini okudu. Programda, TOKİ Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri de Mehteran gösterisi ile sahne aldı.

Program sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği 18 Mart Çanakkale konulu şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında derece alan öğrencilere ödülleri verildi. Birinci olan öğrencilere ödüllerini Başakşehir İlçe Kaymakamı Kazım Tekin, ikinci olan öğrencilere ödüllerini Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve üçüncü olan öğrencilere ödüllerini TOKİ Kayaşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Bircan Yıldız takdim etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35