banner32

Buna ne diyeceksiniz başkan !...

Mevlüt Başkan yaptığınız yanlış ve hataları yazdığımız zaman cami içi dahil CHP.ağzı ile yazdığımızı söylerdiniz.

Buna ne diyeceksiniz başkan !...
Şimdi 2008 de İstanbul’da ilçe olan 8 tane yer vardı.Onların hiç birisinin maliye bakanlığına yüksek vergi borcu yok iken sizin eski para birimi ile 16  trilyon’a yakın vergi dairesine borcunuzun oluşmasının sebebini nasıl açıklarsınız merak ediyorum… 

Yine CHP ağzı ile yazdınız demeyin çünkü sizin borcunuzu ödemediğinizi açıklayan Maliye bakanı Mehmet Şimşek sizin partinize mensup bir bakandır.

Maliye bakanlığının en borçlu belediyeler içinde 15.637.404.56 TL ile 7.sırada yer alıyorsunuz.

Ankara Büyükşehir Belediye başkanlığının bile sadece 2.836.137.68 TL vergi  borcu var iken daha 3 yıl önce kurulan bir ilçe belediyesi olarak sizin eski para birimi olarak 16 trilyon borcu maliye bakanlığına ödememenizin iki gerekçesi olabilir.

1.Gerekçe belediyeyi iyi yönetemediğiniz için paranız yok borcunuzu ödeyemediniz.

2.Gerekçe de nasılsa seneye yapılacak olan seçimde ben aday olamayacağım ve benim yaptığım hatalı işlerden dolayı da benim seçildiğim partide ki bir arkadaş seçimi kazanamayacak o halde yeni belediye başkanına borçsuz bir belediye bırakmayalım dediğiniz için Maliye bakanlığına borcunuzu ödemediniz ortaya çıkıyor bu tespitimiz doğrumu ?
Maliye bakanlığına bu kadar borcunuz olduğuna göre kim bilir SGK.na ne kadar borcunuz vardır ? 

İş yapıp ödemesini yapmadığınız müteahhitlerin ne kadar alacağı var onu da ancak Allah bilir…

Mevlüt başkan sizin belediyeyi iyi yönetemediğinizi Allah’a çok şükür ki aylardır ifade ediyordum. Bunun en güzel teyidini de sizin hiç itiraz  edemeyeceğiniz Maliye bakanlığının kendisine borcu olan VERGİ YÜZSÜZLERİ listesini açıklaması ile öğrendik. 

Ankara  Büyük Şehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in eski para birimi ile 3 trilyona yakın (2.836.137.68 TL) vergi borcu var iken sizin gibi yeni bir ilçe olan Başakşehir’in tam eski para birimi ile 16 trilyon borcunuzun olması manidar bulunuyor.

Bugüne kadar size sorduğum hiçbir soruya cevap alamadığımı bile bile yine tarihe not düşmek adına birkaç tane soru daha sorayım.

Neden vergi dairesine borcunuzu ödemediniz ? 

KİPTAŞ ve TOKİ’ nin hatası için Başakşehir 5.Etap’ın girişinde yol genişletme çalışması için ödediğiniz astronomik rakamlardan dolayı vergi borcunuzu ödeyecek paranız olmadı mı ? 

SGK.ya ne kadar borcunuz var ?
Müteahhitlerin hak edip de ödemediğiz ne kadar hak ediş bulunuyor ?

Hangi büyük yatırımı yaptığınız için resmi kurumlara olan borçlarınızı ödemediniz ?  

Kamu kurumları (Vergi,SGK,vs.) dahil 31.07.2012 tarih itibari ile toplam ne kadar borcunuz var ?

Şimdilik 6 tane soru yeter. Nasılsa cevap gelmeyecek tarihe not düşmek için de bu kadar soru yeter sanırım.

Yok daha fazla soru sormamı isterseniz de sıkıntı yok sorulmayı bekleyen çok soru var nasılsa ?

Ak Parti’nin yerel yönetim seçimlerini yapmayı önerdiği tarihe olan 27 Ekim 2013’e bugün itibariyle 13 ay 10 gün diğer bir ifade ile bir yıl 50 gün.Büyüklerimiz sayılı zaman tez geçer demişler.  

Yani diğer bir ifade ile o koltukta oturmak için 415 gününüz kaldı. Bugünü çıkardığınız zaman 414 gününüz kalıyor.  

Gezdiklerimiz, gördüklerimiz ,ve konuşulanlar doğru ise Ak Parti’nin sizi aday göstermeyeceği yönünde güçlü emareler var. Ama bu siyasettir.

En  çok vergi borcu bırakan yeni ilçe belediye başkanları içinde yer aldığınız için belki sizi aday da yaparlar. 

Bu gözler çok şey gördü. Şimdiden adaysınız veya değilsiniz demek de doğru değil. Doğrusu kişisel olarak Ak Partinin sizi yeniden aday göstermesini isterim. Fikrimizi yazılarımıza döktüğümüz için cami içinde hakaretamiz tavrınız için bugüne kadar özür dilemenizi beklemiştim ama artık sizden bunu da beklemiyorum.  Özür dilemek de bir güzellikti ama siz bunu da beceremediniz.

Ebu Müslim Horasani’nin o meşhur sözünü yine hatırlatmak isterim size “Dostlarının şerrinden emin oldukları için onlardan uzaklaştılar.Düşmana yaklaşmak için çaba sarf ettiler. Gün geldi düşman dost olmadı.Ama dost düşman oldu. İkisinin birleşmeleri ile yıkılmaları mukadder oldu " der.

Benim sizinle başkan olmadan önce hiçbir tanışıklığım ve alış verişim olmamıştır. Yani sizinle geçmişe dayalı bir husumetim yok.

Hiçbir zaman ben hatasızım da demedim. Ama seçilmiş bir kişi olarak sizin daha çok hal ve hareketlerinize dikkat etmeniz gerekirken bana karşı değil her önünüze çıkanı azarlamanız ve küçük görmeniz  size bir şey kazandırmadı ve kazandırmaz da.

Neyse biz maliye borcuna gelelim neden bu kadar vergi borcunuzu ödemediniz başkan ?

Yazıma yazılan yorumlarda anladığım kadsrıyla uapılandırma kapsamında olan ve diğer borçlarız ile birlkte Vergi adresine topma 30 trilyon  'a yakın borcunuz olduğu ifade ediliyor bu doğru mudur ?

Başkan üç sene içinde sadece vergi dairenize bu kadar borç yapmışsamız kim bilir belediyenin genel borcu ne kadardır ?

Sizden tüm borcunuzu öğrenmek isteriz mümkünse tabi ?


Başakşehir  Times / Hüseyin Çetiner YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35