banner32

Bu reklam tepki topluyor

Müslüm Gürses'in oynadığı Çaykur reklamlarının yayınlanmaya devam etmesi, kamuoyundan büyük tepki topladı.

Bu reklam tepki topluyor
Daha önce de İbrahim Tatlıses'in uğradığı silahlı saldırının ardından oynadığı eski reklam filminin yeniden gösterilmesi ve geçtiğimiz aylarda kaybettiğimiz Müşfik Kenter'in reklam spotlarının ölümünden sonra devam etmezi, izleyicilerin tepkisine yol açmıştı. Müslüm Gürses'in rahatsızlığı sırasında hâlâ dönmeye devam eden reklamlarını protesto edenler seslerini sosyal medya üzerinden duyurmaya devam ediyor.

Müslüm Gürses'in reklam filminde oynadığı Çaykur firması ise konuyla ilgili olarak kendisini savunuyor. Çaykur Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı Süleyman Pınarbaş, reklam anlaşmasının yıl sonuna kadar devam ettiğini ve şu anda televizyonlarda dönen görüntülerin hastalanmadan önce çekildiğini belirterek, "Reklam filmlerinin ikincisi şu anda yayınlanmaya devam ediyor. Özellikle dün reklamların çok sık yayınlandığının farkındayız. Müslüm Gürses'in hastalığından istifade etmek gibi bir şey bizim gibi bir kamu kurumuna asla yakıştırılamaz. Reklam ajansımızın televizyon kanalları ile anlaşması dahilinle yayınlar devam ediyor. Daha önceden belirlenmiş programa uyuldu ancak hastalığın ilerlemesi bizi de çok üzdü" dedi.

ÇAYKUR'DAN AÇIKLAMA
Gürses'in oynadığı reklam filminin son bir kaç gündür televizyonlarda yayınlanma sıklığının artması, kriz yarattı. Çaykur ise tepkilere şu açıklama ile yanıt verdi:

Türk musikisinin usta ismi sevgili Müslüm Gürses'in sağlığının iyiye gittiğini öğrenmiş bulunuyoruz. Yakınları ile yaptığımız görüşmelerde kendileri, Müslüm Gürses'in moralinin yüksek tutulmasının çok önemli olduğunu vurguladılar. Bu nedenle sanatçının, yakınlarının ve sevenlerinin moralinde olumsuz bir etkiye neden olmamak amacıyla reklam filmlerimizi yayınlamaya devam etme kararı almış bulunuyoruz. Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Değerli sanatçımız büyük ustaya acil şifalar diler, bir an evvel sağlığına kavuşmasını temenni ederiz.

Saygılarımızla 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34