banner29

Biz Büyük Bir Aileyiz

Çocuklar ve gençleri spora yönlendirip aileleriyle birebir temas ederek kötü alışkanlıklardan uzak tutma amacıyla başlatılan “Biz Büyük Bir Aileyiz” projesi, ailelerden tam not aldı.

Biz Büyük Bir Aileyiz
 “Biz Büyük Bir Aileyiz” Projesi kapsamında Başakşehir Spor Parklarına kayıtlı çocuk ve gençlerin ailelerine ziyaretler gerçekleştiriliyor. Hem çocukların kimler tarafından, nasıl bir eğitim aldığını daha iyi anlatmak hem de ailelerin belediyeden isteklerini öğrenmek adına gerçekleşen projede her hafta bir aile ziyaret ediliyor.

 

Ziyaretlerde aileler ile sohbet eden spor eğitmenleri, tesisler ve çalışmalarla ilgili beğeni ve talepleri öğreniyor, spor alanında belediyenin amaçlarını anlatıyor. Proje başladığından itibaren yaklaşık 50 ailenin kapısı çalındı. Ziyaretlerde bulunan spor parkı eğitmenleri, projeyle birlikte ailelerin spor tesislerine ve eğitmenlere güveninin daha çok arttığını ve aileden bir parça olduklarını dile getirdiler.

 

“Güzel bir nesil yetişiyor”


Altınşehir Spor Parkı’na devam eden Çınar Uğur’un evine gerçekleşen ziyarette Çınar, spor parklarından çok memnun olduğunu dile getirdi.

 

Belediyenin spor parkları ve diğer hizmetlerinden memnun olduğunu ifade eden Baba Hakan Uğur Çınar da, “Bölgeye yapılan kalekol bizim için çok faydalı oldu. Hırsızlık istenmeyen olayların çoğu azaldı. Spor Parklarımızda çocuklarımız gençlerimiz ücretsiz spor yapma imkanı buluyor. Bizim zamanımızda maç yapabilmek için bile para veriyorduk. Spor insanları kaynaştırmak için bir aracı, sağlık için bir gerekliliktir. Spor Parklarındaki hocalarımızdan ortamdan da çok memnunuz. Herkes çok samimi ve sıcakkanlı, içimiz rahat bir şekilde çocuğumuzu emanet ediyoruz. Bizler vatanına milletine büyüklerine saygılı çocuklar yetiştirmeye çalışıyoruz. Böyle sosyal alanlarda da bizim verdiğimizin üzerine hocalarımız da ekleyerek güzel bir nesil yetişiyor” dedi.

 

Başakşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğünce koordine edilen Biz Büyük Bir Aileyiz Projesi kapsamında ev ziyaretleri devam edecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34