banner32

Bilgievleri’nin İstanbul güncesi

Bilgievi öğrencileri Bahçe Marketi gezdi, bahçe ve bitkiler hakkında bilgiler aldı. Eyüp Sultan Camii’nin ruhani atmosferini soludu, Piyer Loti’den İstanbul’u izledi, Eyüp Külliyesinde Körler Kütüphanesinde incelemeler yaptı.

Bilgievleri’nin İstanbul güncesi
Öğrencilerine teorik bilgilerin yanı sıra uygulamalı dersleri ile kalıcı değerler kazandıran Bilgievleri, İstanbul’un farklı köşelerindeki saklı güzellikleri keşfederken,  yeni bilgilere de ulaşıyor.

Başakşehir Times Haber Merkezi
 
Bu kapsamdaki gezilerin sonuncusu ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ağaç A.Ş. tarafından kurulan bahçeyle ilgili her şeyin yer aldığı ‘Bahçe Market’e yapıldı. Cevdet Kılıçlar, Cemil Meriç Bilgievi öğrencilerinin yer aldı. Doğaya ve bahçeye dair her şeyin yer aldığı Bahçe Market’te öğrenciler rehberleri eşliğinde birbirinden güzel ve ilginç bitkileri inceleme fırsatı elde ederken,  yeni bilgiler de edindi. 

300.000 m2 üstündeki bir alanda kurulan ve Botanik bahçesi özelliği de taşıyan Bahçe Market’in yetkilileri, gezi sonunda öğrencilere lale hediye etti. 

Piyer Loti’den İstanbul Manzaraları

Öğrenciler gezinin ikinci ayağında ise Eyüp sultan’a geçti, Caminin tarihi güzelliklerine hayran kalan öğrenciler cami ile ilgili bilgiler aldı, bol bol fotoğraf çekti.  Ayrıca Piyer Loti’ye çıkan öğrenciler, dondurma eşliğinde İstanbul’un muhteşem manzarasının tadını çıkartılar. Necip Fazıl Kısaküreğin kabrini de ziyaret eden öğrenciler ünlü şairin ruhu için dualar okudu.

Gezinin son durağı ise Eyüp Külliyesi içersinde yer alan Körler Kütüphanesi oldu. Öğrenciler Kütüphane içindeki kabartma kitaplar, sesli kitapların seslendirildiği kabinlerde incelemeler yaptı. Sesli bilgisayarları da inceleyen öğrenciler kütüphanenin tarihi hakkında da bilgi aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35