banner32

Bilgievlerinden velilere özel TEOG semineri

Bilgievi velilerine özel TEOG semineri düzenlendi.

Bilgievlerinden velilere özel TEOG semineri
Başakşehir Belediyesi Bilgievleri tarafından düzenlenen seminerinde velilere TEOG sınavı ile ilgili bilgilendirmeler yapıldı. 7 Bilgievi’nde eş zamanlı olarak düzenlenen seminer Başakşehir Belediyesi Bilgievi Rehber Öğretmenleri tarafından gerçekleştirildi.
Katılımın yüksek olduğu seminerlerde Rehber öğretmenler velilerin sorularını da yanıtladı.

Başakşehir Belediyesi Altınşehir Bilgievi Rehber Öğretmeni Hafize Esra Kuş seminerin içeri ile ilgili şu bilgileri paylaştı, “7 bilgievimizde eş zamanlı olarak TEOG bilgilendirme seminerleri gerçekleştiriyoruz. Sınav ile ilgili genel bilgiler, sınav konuları, puan hesaplama sistemi, velilere düşen sorumluluklar, öğrenciye yaklaşımlar nasıl olmalı? Öğrenci ve bilgievi ile iletişim gibi konularda bilgilendirmeler yapıyoruz.”

‘Ev ziyaretleri yapıyoruz’

Sınav hazırlık sürecinde evlere ziyaretler yaparak, öğrencileri ve ailesi ile iletişime geçildiğini de belirten Kuş, “Hızlandırma kurslarımız başladı. Hafta sonu ve hafta içi öğrencilerimiz geliyor. Okul müfredatını takip ediyoruz, ayrıca öğrencilerimize test çözdürüyoruz, deneme sınavları yapıyoruz. Öğrencilerimiz içinde belirli periyotlarda seminerler düzenliyoruz. Ayrıca hazırlık döneminde öğrencilerin sınav stresinden uzaklaşmaları için geziler düzenliyoruz.”

Ücretsiz kaynak kitap desteğinin de sağlandığı TEOG hazırlık kurslarına öğrenciler ücretsiz olarak katılabiliyor.
TEOG ilk dönem sınavı 25-26 Kasım, İkinci dönem sınavı ise 29-30 Nisan’da gerçekleşecek. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34