banner25

Bilgievlerinden TEOG başarısı

Yıl boyunca düzenlediği çeşitli sosyal ve kültürel etkinlikler yanında sınavlara hazırlık kurslarıyla öğrencilerin yanında olan Başakşehir Bilgievleri TEOG’ta başarıyı yakaladı. Sınavlarda 1254 öğrenci istedikleri liselere yerleşti.

Bilgievlerinden TEOG başarısı
Geçtiğimiz aylarda yapılan ve yüz binlerce öğrencinin heyecanla beklediği Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı (TEOG) sonuçları açıklandı. Başakşehir Belediyesi bilgi evlerinde eğitim alan 1254 öğrenci TEOG puanına göre hedefledikleri liselere yerleşti.

Bilgievlerinden eğitime büyük destek

Şahintepe, Güvercintepe, Akif İnan ve Altınşehir Bilgievleri’nde hazırlık eğitimini alan öğrenciler bu yıl yapılan TEOG’ta da başarı düzeyini artırdı. Bilgievleri’nde etütlerde sınava hazırlanan öğrenciler Anadolu, İmam Hatip, Ticaret ve Sağlık Meslek Liseleri ile Anadolu Öğretmen Liselerine yerleşti. Yıl boyunca yoğun ders programları ile sınava hazırlanan öğrenciler hedefledikleri okul ve bölümleri kazanmanın sevincini yaşadı.

800 Öğrenci Anadolu Meslek Liselerinde

Başakşehirli öğrencilerin TEOG puanına göre tercih önceliği Anadolu İmam Hatip Liseleri ve Anadolu Meslek Liseleri oldu.
Bilgievi öğrencilerinden 801’i çeşitli Anadolu Meslek Liselerine yerleşirken, 248 öğrenci ise Anadolu İmam Hatip Liselerini, 188 öğrenci Anadolu Liselerini kazandı. Geçtiğimiz yıla göre başarı çıtasını daha da yükselten Bilgievlerinden 17 öğrenci ise Çok Programlı Anadolu Liselerine yerleşti.

18 Bin Öğrenci ücretsiz eğitim alıyor

Etüd sınıflarından, kütüphanesine, müzik atölyelerinden tiyatro salonuna kadar çeşitli sosyal ve kültürel imkanları olan Matematik, Türkçe, Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler, İngilizce, Bilgisayar ders sınıfları; Ebru, Resim, Müzik kulüpleri bulunan Bilgievleri’nde yılda 18 bin’e yakın öğrenciye ücretsiz ders imkanı sağlanıyor. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34