banner25

Bilgievlerinden Ramazana özel programlar

Başakşehir Bilgievleri etkinliklerini Ramazan alanına taşıdı. Her gece çocuklar bilgievi bünyesinde öğrendiklerini etkinlik alanında sergiliyor.

Bilgievlerinden Ramazana özel programlar
Yıl boyu verdiği eğitimlerle Başakşehirli çocukların eğitimine ve sosyalleşmesine katkılar sağlayan Başakşehir Bilgievleri, ilçe genelinde açılan 7 Bilgievini Sular Vadisi’nde yer alan standına taşıdı.  
 
Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş, Bilgievi standını ziyaret etti. Çocuklarla bir süre sohbet eden Dikbaş, öğrencilerin Kaligrafi çalışmalarını inceledi. Sular Vadisi’nde yer alan Bilgievi standında çocuklar her gece; ebrudan, resim atölyesine,  jengadan ödüllü yarışmalara kadar pek çok etkinliğe katılabiliyor. Bilgievi öğrencileri tarafından oluşturulan orkestra eşsiz ezgilerini Başakşehirli çocuklar ve veliler için söylüyor. Stantta ayrıca velilere de Bilgievleriyle ilgili bilgilendirme de yapılıyor.

‘Bilgievinde yeni dostluklar edindim’
 
Ramazan boyunca Sular Vadisi’nde açık kalacak olan Bilgievi standı, vatandaşlar ve ilçe çocukları tarafından yoğun ilgi görüyor.

Nur Hatun Atalay: “Necdet Yıldırım Bilgievi’ne bir senedir devam ediyorum. Kaligrafi dersine gidiyorum. Resim dersine de bir ara devam ettim. Teyzem ve eniştem kaligrafi yazıyor. Teyzemden özenerek kaligrafi dersine başladım. Çok güzel yazılar yazıyoruz. Hatta anahtarlıklara kaligrafi yazarak bu ürünleri satıyorum. Bilgievinde öğrendiklerimi kazanca da dönüştürdüm. İleride de bu öğrendiklerimi devam ettireceğim.”

Merve Beyza Aktaş: “Liseye geçtim. Kaligrafi derslerine devam ediyorum. Yaz döneminde ara verdik ama Ramazan ayın da da Bilgievi standına geliyorum. Kaligrafi zor gibi gelmişti ama devam ettikçe o kadar da zor olmadığını gördüm. Bilgievinde yeni dostluklar edindim, paylaşımlar yapıyoruz. Okulumda ziyade eve çok faydası oldu. Kardeşimle çok tartışıyorduk, burada stresimi attığım için daha rahatım.”

Mervesu Eda Eroğlu: “3 senedir Bilgievlerine devam ediyorum.  Şu an Kaligrafi dersine devam ediyorum. Yaz kursunda da gitar kursuna başlayacağım. Kaligrafiye başlamamı annem teşvik etti. Bizim okulumuzda iki kişi kaligrafi biliyor, biri benim. Arkadaşlarıma da bildiğim kadar öğretmeye çalışıyorum. Beni çok rahatlatıyor kaligrafi.”

Aynur Günaydın: “Necdet Yıldırım Bilgievi’ne 3 senedir devam ediyorum. Resim ve siyer kursuna gidiyorum. Şimdi daha iyi resim yapıyorum, siyer kursu ile Peygamber Efendimiz’in hayatını daha iyi öğrendim. Daha çok arkadaşım oldu. İleride güzel sanatlar akademisine gitmek istiyorum.”

Tuğba Kapıcıoğlu: “8.sınıftayım. Bilgievinde resim kursuna devam ediyorum. Resmim çok ilerledi. Ailem çok memnun ve beni destekliyor. Derslerime çok faydası oluyor. Bilgievlerinin Ramazan standına da geliyorum. Buraya gelip resim yapıyoruz. Ortam çok güzel.”

Şişme oyun alanları, kay kay pisti… Çocuklar için her şey düşünüldü
 
Başakşehir etkinlik alanlarında Ramazan’ın neşesi çocuklarda unutulmadı. Başakşehirli çocuklar Sular Vadisi ve Bahçeşehir etkinlik alanlarında Ramazan’ı doyasıya yaşıyor. Bilgievinin standında etkinliklere katılan çocuklar ayrıca Başakşehir Belediyesi tarafından Vadiye kurulan şişme oyun alanında oynuyor. İftardan sonra etkinlik alanında çizgi kahramanlardan oluşan şişme maskotlar çocukları eğlendiriyor.  Yüz boyama etkinliğinin de yer aldığı programda çocuklar ayrıca Sular Vadisi’nde kurulmuş olan kay kay pistini de kullanarak hoşca vakit geçirebiliyor.
  
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34