banner32

Bilgievleri sınavlara hazırlıyor

Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sınavına Bilgievlerinde hazırlanan 1254 Başakşehirli öğrenci istedikleri eğitim kurumlarına yerleşmenin mutluluğunu yaşadı.

Bilgievleri sınavlara hazırlıyor
Başakşehir Belediyesi Bilgievleri, İlköğretim 8. sınıflar için TEOG ve 5.6.7. sınıflar için Devlet yatılı ve bursluluk sınavlarına hazırlık aşamasında öğrencilere ücretsiz destek sağlıyor. Öğrenciler; etüt sınıfları, proje sınıfları, Matematik, Türkçe ve Fen dersleri için ayrı ayrı açılan kulüplerde sınavlara hazırlanıyor. Haftanın 6 günü Bilgievlerini sabah 09.00 akşam 17.30 saatleri arasında kullanan öğrenciler için kişiye özel çalışma programları da oluşturuluyor.

Öğrencilere ücretsiz etüt ve kaynak kitap desteği
 
Sınavlara hazırlık aşamasında, kaynak testler ve yardımcı kitaplarında ücretsiz olarak sunulduğu Bilgievlerinde öğrenciler takıldıkları konuları ve soruları öğretmenlere sorabiliyor. Matematik, Türkçe, Fen Kulüplerinde öğrenciler derslerin yanı sıra düzenlenen sosyal etkinliklerde stres atabiliyorlar.
 
Öğrencilere rehberlik hizmetinin de sunulduğu kurumlarda velilere de düzenlenen seminerlerle destek sağlanıyor.

‘Bilgievleri bize çok destek oldu’
 
TEOG’a hazırlık aşamasında Bilgievlerini kullanan öğrenciler düşüncelerini paylaştı.

Serkan Başatlık: “TEOG sınavından 479 puan aldım ve Şehremini Anadolu Lisesi'ne yerleştim. İki senedir Güvercintepe Bilgievi'ne devam ediyorum.  Bilgievindeki hocalarımız özellikle Motivasyon açısından çok yardımcı oldular.  Burada hazırlık sürecinde sürekli gelip öğretmenlerimizle testler çözdüm. Öyle ki sınav soruları bana çok kolay geldi. Etütlerimiz oldu. Aklıma takılan soruları buradaki öğretmenlerimize sorarak ilerledim.”

Filiz Bilgin: “Sınavda 480 puan aldım. Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi'ne yerleştim. Şahintepe Bilgievi'ne devam ettim. Öğretmenlerimiz sınava hazırlık aşamasında çok destek oldu. Etütlere katıldım, öğretmenlerimize takıldığımız konuları sorduk, testler çözdük.”

Hilal Cunha: “Akif İnan Bilgievi'nde TEOG sınavına hazırlandım. İki senedir bilgievine devam ediyorum. 457 puan aldım ve Atakent Gazi Anadolu Lisesi'ne yerleştim. Vakit buldukça bilgievine devam ettim, testler çözdüm, öğretmenlerim çok yardımcı oldu. Kütüphaneyi aktif kullandım.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34