banner32

Bilgievleri Kutlu Doğum Haftası’nı kutladı

Başakşehir Belediyesi Bilgievleri Kutlu Doğum programı düzenledi. 7 Bilgievi’nde düzenlenen programlarda bu sene Kutlu Doğum Programlarının ana teması olan sevgi, saygı, merhamet konulu etkinlikler yer aldı.

Bilgievleri Kutlu Doğum Haftası’nı kutladı
 Hz. Muhammed ( s.a.v ) Efendimizin dünyaya gelişinin 1444.yıldönümünde düzenlenen anma programı Başakşehir Belediyesi Cemil Meriç Bilgievi’nde de düzenlendi. Bilgievinin konferans salonunda gerçekleştirilen anma programına Başakşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Basri Akdemir, öğrenciler, veliler ve vatandaşlar katıldı.
 
Anma programı beğeni topladı

Bilgievi öğrencilerinden Abdullah Demir’in okuduğu Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan Kutlu Doğum programı öğrencilerin okuduğu şiirler ile devam etti. Başakşehir Cemil Meriç Bilgievi öğrencilerinin hazırladığı ‘Asrı Saadette çocuk olmak’ video gösterisi sonrasında ilk yıldızlar ve tiyatro gösterisi yer aldı. Cemil Meriç Bilgievi 3.4. sınıf öğrencileri arasında Siyer Yarışmasında dereceye giren ilk üç öğrenciye ödülleri takdim edildi.
 
Program bilgievi öğrencilerinin müzikli dinletisi ile son buldu. Anma programına katılan vatandaşlara çıkışta lokum ve Peygamber Efendimizin güzel sözlerinin yer aldığı metinler hediye edildi.
 
‘Peygamber Efendimizin hayatını öğrendik’

Başakşehir Belediyesi Bilgievleri Kutlu Doğum programına katılan öğrenciler duygularını paylaştı.
 
Fatma Zehra Demirbaş: “Bilgievlerinde ney, tiyatro ve siyer kulüplerine geliyorum. Çok memnunum. Programa iki hafta da hazırlandık. Kutlu Doğum hazırlıklarında Peygamber Efendimizin hayatını öğrenme şansımız oldu.”
 
Beyza Nur Kayabaşı: “4. Sınıfa gidiyorum. Bilgievlerine iki yıldır devam ediyorum. Kutlu Doğum programında şiir okuyacağım. Programa katıldığım için memnunum. Program ile peygamberimizi anmış oluyoruz.”
 
Melike Akdemir: “Programda ilk yıldızlar bölümünde şiir okuyacağım. Peygamber Efendimizin hayatını katılımcılara anlatmış oluyoruz. İki haftadır çalışıyoruz. Sahneye çıkıyorum, etkinliklerde. Bilgievlerinde bilmediğim pek çok şeyi öğrenebiliyorum.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34