banner25

Bilgievleri 4. Siyer Yarışması başlıyor

Başakşehir Belediyesi Bilgievleri; kulüp faaliyetlerine, yarışmalardan, özel programlara kadar birçok yeni çalışmaya imza atmaya devam ediyor.

Bilgievleri 4. Siyer Yarışması başlıyor
 Bu yıl 4.sü düzenlenen bilgi yarışmasında Bilgievi öğrencileri, Siyer-i Nebi’yi öğreniyorlar. Bilgievlerinde ilgi gören Siyer Kulübü'den 6000'ne yakın öğrenci büyük yarışmada ter dökecek.
 
Amaç Hz. Muhammed’i anlamak
 
Bilgievleri arası Siyer Bilgi Yarışması’nda amaç, öğrencilerin Hz. Muhammed (s.a.v)'in hayatını öğrenmelerini sağlamak, öğrendiklerini pekiştirmek. Bu anlamda sınav ve yarışmalar vesilesi ile öğrencilerin görev ve sorumluluk duygularının gelişmesini, toplum içinde kendilerini doğru ifade edebilmelerini, hızlı ve doğru karar verebilmelerini, doğru bilgiyi seçebilmelerini ve centilmence yarışabilme kabiliyetlerini geliştirerek kendilerine güvenmelerini sağlamak hedefleniyor.
 
Yarışmanın ilk aşamasında 3.4.5.6.7 ve 8.sınıfta okuyan tüm öğrencilere yönelik genel sınav düzenlenecek. Bilgievleri Siyer Kulübü Zümresi tarafından hazırlanan ‘Sevgili Peygamberimize Yolculuk’ adlı kitaptan sorumlu olan öğrenciler için sınav iki ayrı sınıf kategorisinde yapılacak. 1. kategoride 3. 4 sınıf öğrencileri, 2 kategoride ise 5.6.7. ve 8.sınıf öğrencileri yer alıyor. Öğrenciler, 22 Mart saat'10 da genel sınava tabii tutulacak, sonrasında ise dereceye giren ilk üç öğrenci 16 Mayıs’ta M. Emin Saraç Kültür Merkezi’nde yapılacak olan finalde kayıtlı olduğu bilgievini temsilen yarışacak.
 
4. Siyer Yarışması sonucunda dereceye giren öğrencilere Laptop, Tablet PC, Fotoğraf Makinesi ve sürpriz hediyeler verilecek.
 
Genel Sınav Yerleri;
 
M.Emin Saraç İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu 1.Etap
İ.B.B Akşemsettin Ortaokulu 5.Etap
Toki Kayaşehir Mevlana İlkokulu Kayaşehir
Tepe İlkokulu Güvercintepe
Hacı Ali Osman Gül İlkokulu Şahintepe
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34