banner29

Bilgievi’nin minik ressamları sergi açtı

Başakşehir Belediyesi Şahintepe Bilgievi Resim Kulübü öğrencileri eserlerini sergiledi.

Bilgievi’nin minik ressamları sergi açtı
Şahintepe Bilgievi’nin resim kulübünde eğitim alan öğrencilerin resimlerinden oluşan serginin açılışını Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş yaptı. Başkan Yardımcısı resimleri tek tek inceleyerek öğrencilerle sohbet etti.
 
Karakalem, yağlıboya, pastel boya eserlerinin yer aldığı sergi bir hafta boyunca Şahintepe Bilgievi sergi salonunda gezilebilecek.  Sergide, 3-9. Sınıf öğrencilerinin yaptığı 42 eser yer alıyor.
 
Öğrenciler, Başkan Yardımcısı Dikbaş’ın portresini yaptı

Şahintepe Bilgievi’ne öğrencilerin sevgi gösterisi ile karşılanan Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş, sergi açılışı öncesi bilgievinin kulüplerini ziyaret etti. Tiyatro, müzik, izcilik, siyer gibi kulüpleri gezen Başkan Yardımcısı öğrencilerle sohbet etti, öğretmenlerinden çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
 
Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş daha sonra resim sergisine geçti, yapılan çalışmalar hakkında minik ressamlarla sohbet etti. Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş bir öğrencinin yaptığı kendi portresini görünce şaşkınlığını gizleyemedi. Resmini yapan öğrenciyi tebrik eden Başkan Yardımcısı,  çalışmalarında başarılar diledi.
 
'Ağacım, evi olmayanlara kucak açıyor'
  
Sergide eserleri sergilen minik ressamlar düşüncelerini şu şekilde ifade etti;
 
Şura Can: “7. Sınıfta okuyorum. Resim’e geçen sene başladım. Sergideki eserimin ismi mutsuz ağaç. Köye gittiğimde içi oyuk olan bir ağaç gördüm. Bende resmimde ağacımın evi olmayanlara kucak açtığını vurguladım”
 
Rümeysa Karakaya: “3 senedir bilgievine devam ediyorum. Eserlerim sergilenince mutlu oluyorum. Mimar olacağım, çizmeye devam edeceğim.”
 
Fatih Taş: “1,5 yıldır resim kulübüne devam ediyorum. Babamın resmi de güzel, o beni yönlendirdi. Kandisky’nin bir resmini beğendim onun benzerini yapmak istedim.” 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34