banner29

Bilgievi mezunları buluştu

Başakşehir Bilgievleri’nin liseli gençleri bir günlük kampta buluştu.

Bilgievi mezunları buluştu
İlkokul ve Ortaokul yıllarında Bilgievleri’ndeki kulüplere ve derslere katılmış ve mezun olmuş liseli gençler, Başakşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nce Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde hazırlanan bir günlük kamp programında bir araya geldi.

Sabahtan saatlerinde başlayan kampta Yazar Bülent Akyürek, Sanat Tarihçisi Zafer Söğüt ve Bilgievleri Koordinatörü Zekeriya Özberk’in sohbet tadında seminerler verdi. Seminer sonrası öğrencilere yöneltilen sorulara ödül olarak Yazar Bülent Akyürek’in kitapları hediye edildi.

Öğle yemeği sonrası Bilgievi sanat eğitmenlerinin ve gençlerin katılımıyla gerçekleşen konser programında günün yorgunluğunu atan liseli öğrenciler, şiirler dinledi şarkılara eşlik etti. Bilgievi’nin liseli öğrencilerinden Sinan Aydın’ın rap şarkısı ve Onur Aksu’nun gitar eşliğinde seslendirdiği güzel bir türküyle program devam etti.

“Gökyüzünü birlikte maviye boyayacağız”

Yaklaşık 750 öğrencinin katıldığı bir günlük kampın sonunda Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Basri Akdemir “Sütün ve Balın Ülkesi” adlı şiirini okurken, Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş gençlere hitap etti. Sizleri gerçekten çok sevdiğimi belirterek sözlerime başlamak istiyorum diyen Haluk Dikbaş,” Dününüzü, bugününüzü, yarınınızı, hayallerinizi her şeyi çok seviyoruz. Sizler varsanız geleceğimizle ilgili birçok şey değer kazanmaya başlıyor. Bilgievlerimiz bu yüzden var oldu. Eğer bugün gökyüzü maviye boyanacaksa sizlerle birlikte olacak, eğer güneş yerine oturtulacaksa birlikte yapacağız. Eğer biz teknolojik anlamda gelişeceksek sizlerle olacak. Biz sizleri umut olarak görüyoruz. Geleceğe merdiven gibi düşünüyoruz o yüzden sizinle alakalı yatırım yapmaya devam ediyoruz. Bizler çok değil yüz yıl önce dünyaya hükmetmiş bir imparatorluğun torunlarız. Birtakım sorunlar yüzünden bu imparatorluğumuz darmadağın oldu ve bu dağınıklık hala devam etmekte. Yarınla ilgili yaptığımız planlarda bu dağınıklıktan kurtulmakla alakalı hayallerin sahibiyiz. Hayal etmemizi, bir araya gelmemizi engellediler. Kardeşliğimizin arasına suni sınırlar çektiler. Bu dünyaya bir adalet gelecekse siz ve sizin gibi nesiller getirecek” dedi.

Konuşmasında özellikle 15 Temmuz’da yaşanan ihanetin bir daha tekrar etmemesi için gençlerin daha çok çalışmasının gereğini ve önemini ifade eden Haluk Dikbaş, büyük işler başarabilecekleri konusunda gençlere ne kadar güvendiklerini dile getirdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35