banner25

Bereket sofraları Altınşehir’de açıldı

Başakşehir Belediyesi tarafından düzenlenen sokak iftarları Altınşehir Mahallesi’nde devam etti. Ramazan’ın bereketinin paylaşıldığı iftara mahalle sakinleri yoğun ilgi gösterdi.

Bereket sofraları Altınşehir’de açıldı
 Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın ev sahipliğinde gerçekleşen iftara; Başkan Yardımcıları; Hatice Demiralay, Yasin Kartoğlu, Murat Şahin, Bedri Sinan Gül, Haluk Dikbaş, Başakşehir Belediyesi Meclis Üyeleri katıldı.
 
Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, iftar öncesi alana gelerek masaları tek tek gezip halkı selamladı.  Vatandaşlar, Belediyenin ambalajlı korunaklı kaplarda sunduğu üç çeşit sıcak yemek, iftariyelik ve tatlıdan oluşan menüsüyle oruçlarını dualarla açtı.
 
‘Altınşehir altın değerinde olacak’

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, “Her sene sokak iftarlarımıza katılımın artması doğru bir şeyler yaptığımızın en büyük kanıtıdır. Seçimleri geride bıraktık, seçimde herkes alması gereken dersi almıştır. Hizmete geldiğimiz ilk yıllarda Altınşehir’in ciddi problemleri vardı. Alt yapıda sorunlar yaşanıyordu. Bugün bu problemleri büyük oranda aştık, aşmaya da devam ediyoruz. Burada Kanal İstanbul projesinden dolayı bir yavaşlama var. Ama bizler omur omuz verirsek burası ismi gibi altın değerinde, altın güzelliğinde olacaktır. Rabbim tuttuğumuz oruçları kabul etsin” dedi.
 
‘Her gün olsa her gün gelirim’
 
İftar sofrasında komşularıyla masaları paylaşan vatandaşlar düşüncelerini paylaştı.
 
Erhan Aydın: “Altınşehir’de oturuyorum. Esnafım. Geçen senede sokak iftarına katılmıştım. Çocuklarım ve komşularımla birlikte iftar açacağız. Çok memnunuz, belediyemize teşekkür ediyorum.”
 
Nurcan Eren: “Daha önce sokak iftarına katılmıştım. Sokak iftarı çok güzel geçiyor. Komşularımızla bir araya geliyoruz. Evde tek başına iftar açmaktansa bu kalabalıkla birlikte iftar yapmak çok güzel oluyor.”
 
Yazgül Güneş: “Bayramtepe’de oturuyorum. Sokak iftarı keyifli. Açık havada iftar yapmak çok güzel, her gün olsa gelirim.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34