banner25

Başkan Uysal’dan iki büyük müjde

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, bir radyo kanalında yaptığı açıklamada iki büyük müjde verdi. Başkan Uysal, 2 bin 700 yatak kapasitesiyle Türkiye’nin en büyük sağlık kompleksi ile bir vakıf üniversitesinin açılacağını bildirdi.

Başkan Uysal’dan iki büyük müjde

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal İstanbul’un Sesi Radyosu’nun konuğu oldu. Belediyelerin çalışmaları ile projelerinin anlatıldığı programa katılan Uysal, Başakşehirliler’e iki önemli müjde de verdi. Başkan Uysal, ’’2 bin 700 yatak kapasiteli Türkiye’nin en büyük sağlık kompleksi yapılacak. Sağlık bakanlığından ihalesi yapıldı fakat henüz açıklanmadı. Tahmin ediyorum inşaatına çok kısa süre içinde başlanmış olacak’’diye konuştu. Başkan, ayrıca yeni bir vakıf üniversitesinin de açılacağını bildirdi.

Başakşehir Times Haber Merkezi 


İstanbul da kendi kendimize yetebilen nadir ilçelerden biri olacağız 
Türkiye’nin en büyüğü olan organize sanayi bölgesine sahip Başakşehir’in toplam 40 bin işyeri alabilecek bir kapasiteye sahip olduğunu belirten Uysal, ‘’2009 seçimlerinde nüfusumuz 207 bin idi. Şu anda fiili olarak nüfusumuz 330 bin civarında. % 50 nüfus artışımız var’’ dedi. 

Önümüzdeki günlerde Başakşehir’e üniversite yapılacağı müjdesini de veren Uysal, ‘’Şuanda YÖK’ten karar çıktı. Başakşehir Belediyesi yanındaki boş arazi üniversite alanı olarak ayrıldı. Vakıf yönetimi hızlı bir şekilde inşaata başlayıp 2013’te öğrenci almayı düşünüyor’’ diye konuştu. 

Hüseyin Temurcan isimli vatandaşın altyapı hakkındaki  sorularını da cevaplandıran Başkan Uysal, ’’Şuanda Güvercintepe Mahallesi’nin altyapı çalışmaları % 85 bitti. Doğalgaz ve İSKİ çalışmaları tamamlandı. Biz de akabinde asfalt çalışmalarını yaptık. Altyapı itibariyle Başakşehir’den bir farkı kalmadı’’ şeklinde konuştu. 

Bölgenin kaderi değişti

40 yıllık ciddi bir problem olan Şahintepe’deki ifrazların bittiği bilgisini veren Uysal, ‘’Şahintepe Mahallesi’nde yıkım söz konusu değil. Fakat yol terkleri yapılamadığı için yaklaşık bin 534 konut yollarda kalıyor. Onları yıkıp yeni konutlar yapacağız ve hiçbir bedel talep etmeyeceğiz.Onların inşatlarına da Ağustos ayı gibi başlarız ve yaklaşık bir yıl içerisinde de biter’’ dedi.

Yayına katılan vatandaşlar Başakşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu kültür organizasonlarından dolayı Mevlüt Uysal’a teşekkürlerini de iletti. Güvercintepe Mahallesi’nde inşaat izni  12.50 ‘a kadar çıkacağı bilgisi üzerine Başkan Uysal, ’’Beş binlik ve binlik planlar oradan geçti. Şuanda binlik planlarında geçmesi gerekiyor. Önümüzdeki ay çıkar diye tahmin ediyorum. Büyükşehirden geçtiği taktirde 12.50 ye çıkmış olacak. Güvercintepe ve Altınşehir mahallelerinin 1-1.5 yıl içinde bütün problemleri çözülecek. Herkes resmi inşaat yapabilecek hale gelecek’’ dedi.

Başkan Mevlüt Uysal Metrokent ve otobüs seferleriyle ilgili sorulara ise şu cevapları verdi:
’’İnşaatı yapan firma belediyemize evraklarını veriyor biz tamamlıyoruz. Kiptaş evraklarını tamamladığı an bizde iskan beklemez hemen veririz. Bölgemizde ki otobüs seferlerinin de ciddi sorun. Tabii bunun da gecikme sebepleri var. Bağcılar Kirazklı durağı bitirilemediği için şuanda açılamıyor. Bir yıl içinde metro açıldığı zaman bu sıkıntıyı çözmüş olacağız. Bende bütün Başakşehirliler gibi sabırsızlıkla bekliyorum.’’ 

Bayanlara müjde

Bir dinleyicinin Bayanlar için ne gibi çalışmalar yapıyorsunuz sorusuna Başkan Uysal, Başakpazarda haftanın bir günü kadınların el emeği ürünlerini satabildiği bir yer düşündüklerini, bayanlara özel bir gün pazar kurulacak ve sadece bayanlar satış yapacağını, ücret alınmayacağını söyledi. Uysal, bayanların satacağı ürünü almak için parası yoksa mikro kredi vereceklerini de anlatarak, sadece kadınlara yönelik 2. etabın altında bir yer yapacaklarını içinde spor yapılabilen alanların olduğu bir yer de inşa edeceklerini sözlerine ekledi. 

‘Ziyagökalp Mahallesi’nde yıkım olacak mı?’ sorusuna cevap veren Uysal, ‘’Belediye olarak  vatandaşın yanındayız. Yıkım konusu yok. Rahat olsunlar’’ dedi.

Kayaşehir çok güzel bir yer olacak. İstanbul’un en nezih yeri olacak.

Ali Öztürk adlı vatandaşın Kayaşehir’deki projelerle ilgili sorusuna da cevap veren Uysal, ’’Pazar yeri yapacağız, ayrıca okul eksiği var. Eksikleri sıraya koyduk. Kayaşehir çok güzel bir yer olacak. İstanbul’un en nezih yeri olacak’’ şeklinde konuştu.

Önümüzdeki dönemde belediye faaliyetleriyle ilgili de konuşan Uysal, ‘’Kültürel faaliyetlerimiz devam edecek. Bölgemizde sağlık kenti kuruluyor. Çapa, Cerrahpaşa ne ise ondan daha büyük sağlık kompkesi geliyor. Ayrıca bir de stad projesi var. Güzel şeyler olacak. Başakşehir İstanbul’un vitrini, İstanbul’un yeni yüzü olmaya  aday bir ilçe’’ diyerek sözlerini tamamladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35