banner25

Başkan Uysal, Satranç Şampiyonları ile buluştu

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, 5 Mevsim Derneği tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen Gençler Satranç Turnuvası’nda dereceye giren yarışmacılar ile düzenlenen bir kahvaltı da buluştu.

Başkan Uysal, Satranç Şampiyonları ile buluştu
Başakşehir Belediyesi’nin desteği ile düzenlenen ve ilçe genelinden 400’ün üzerinde yarışmacının katıldığı satranç turnuvasında dereceye giren yarışmacılar ve aileleri kahvaltı programında bir araya geldi.

 

5 Mevsim Derneği’nin düzenlediği programa, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş, 5 Mevsim Derneği Başkanı Muhittin Küçük, Başak Mahallesi Muhtarı Fatih Mehmet Yıldırım, Başakşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Basri Akdemir, Gençlik ve Spor İşleri Müdürü Selim Çelebi’nin yanı sıra yarışmacı gençler ve aileleri katıldı.

 

‘Satrançla gençlerimize ulaştık’

 

5 Mevsim Derneği Başkanı Muhittin Küçük, yaptığı konuşmasında şunları söyledi; “Bu sene turnuvamız beşinci yılına girdi. İlgi çok güzeldi. Bu turnuvayı 5 Mevsim Derneği bünyesinde kurulan Gençlik Satranç Komisyonuna üye gençler organize etti. Bu gençler önceki senelerde turnuvaya katılan öğrenciler. Biz satranç turnuvası düzenleyerek gençlere ulaştık.

Yani gençlerle bir araya gelmemizi satranç sağladı. Spor çocukların ve gençliğin dilidir. Bundan 10 yıl önce 10 genç ile çıktığımız bu yolda önümüzdeki 10 yılda 10 bin gence ulaşmayı hedefliyoruz. Önümüzdeki sene katılımcı sayısının binin üzerinde katılım sağlamayı hedefliyoruz.”

 

“Spor Parklarımızın çıkış noktası bu gençlerdir”


Dernek Başkanı Muhittin Küçük’e teşekkür ederek konuşmasına başlayan Başkan Uysal; “ Bugün burada Belediye Başkanı sıfatıyla bulunuyorum ama aslında Belediye Başkanlığından daha önemli bir sıfatımız var. Hepimiz burada komşuyuz. Bu gençlerde bu mahallenin gençleri. Yaşadığımız toplum içerisinde hepimizin birer görevi var.

Cami İmam’ından, Cemaatine, Belediye Başkanı’ndan Ailelere, Muhtar’ından Site Yönetimine kadar herkesin görevleri var. Bu manada bakıldığında Muhittin Bey burada problemlere sahip çıkma adına örnek gösterilecek bir insan” dedi.


Başkan Uysal sözlerini şöyle sürdürdü, “Muhittin Bey’in yaptığı gayretli ve özverili bu çalışma sadece gençler adına değil birçok kesime örnek olacak nitelikte. Gençlerle bir organizasyon düzenleyeceği zaman yaşadığı sıkıntıları çok iyi biliyoruz.

Bizde belediye olarak daha önce kendisiyle istişare ettiğimiz gençlerin rahatça spor yapabileceği, etkinlikler düzenleyebileceği ve kötü alışkanlıklardan uzak durma adına vakit geçirebilecekleri bir tesis yapmayı planladığımızı ifade etmiştim.

Daha sonra bu çalışmayı biraz daha büyütüp her mahalleye spor parkı yapmayı hedefledik. Bu spor parklarında çocukların dilediği gibi, dilediği sporu ücretsiz yapmasına imkan tanıyoruz. Hızla diğer mahallelere de yapmaya başladık. İnşallah hedeflediğimizi bu pırıl pırıl gençlerin spor parklarımızda başarılı bir şekilde yetişmelerine şahit olarak gerçekleştirmek istiyoruz.”

10-14-18-25 yaş kategorilerinde düzenlenen turnuva sonunda dereceye girmeye hak kazanan yarışmacılar madalya ve ödüllerini Başkan Mevlüt Uysal’dan aldı.

 

Yarışmaya katılan her öğrenciye Başakşehir Belediyesi tarafından hediye seti verildi. Yarışmada dereceye giren öğrencilere ise madalyanın yanı sıra kırtasiye ürünleri, hediye çekleri de takdim edildi.

Kaynak:istanbul Times Haber Ajansı (İTHA)


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35