banner32

Başkan Uysal, gençlerle buluştu

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İstanbul Gelişim Üniversitesi’nin düzenlediği Kariyer Haftası’nda gençlerle buluştu.

Başkan Uysal, gençlerle buluştu
Mezuniyet sonrası çalışacakları meslekler ile ilgili öğrencilerin deneyim kazanmaları amaçlanan etkinlikte, birçok firma stant kurarak sektörlerin öğrencileri, öğrencilerinde sektörleri tanıması sağlandı.
 
İstanbul Gelişim Üniversitesi Güzel Sanatlar Kampüsü’nde gerçekleşen etkinliğin açılışına, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Gelişim Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Abdülkadir Gayretli ve İŞKUR İl Müdürü Muammer Coşkun’un yanı sıra akademisyenler ve öğrenciler katıldı. İstanbul Gelişim Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Abdülkadir Gayretli ve İŞKUR İl Müdürü Muammer Coşkun’un ardından Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal açılış programında bir konuşma gerçekleştirdi.
 
“Üreten bir nesil adına sizden beklentilerimiz büyük”

Türkiye’nin en büyük eksiğinin bilgi üretme eksiği olduğunu vurgulayan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, “ Avrupalılar bilgiyi üretiyor, biz de onları kullanıyoruz. Açıkçası bu benim zoruma gidiyor. Bilgisayarı telefonu kullanan değil, bilgisayar yazılımı üreten gençler olun. Yüreğinizden gelen bütün enerji ve coşkunuzla yarınların Türkiye’sinin temelini oluşturuyorsunuz. Eğitimden kültüre, sanattan spora, teknolojiden inovasyona var olan potansiyelinizi açığa çıkarmak ve yükseltmek cesaret, umut ve gayretle mümkündür. Biz yerel yöneticiler olarak daima sizin yanınızda yer alacağız. Sizi desteklemek konusunda üzerimize ne görev düşüyorsa yerine getirmeye hazırız. Türkiye’de ve dünyada insanlığa faydalı ve örnek olacak nitelikli bireyler olabilmeniz için bütün kurumlarımızla yanınızda olacağımızı bilmenizi isterim” dedi.
 
Katkılarından dolayı Gelişim Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı, Başkan Uysal ve İŞKUR İl Müdürü’ne plaket takdim etti.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35