banner25

Başkan Uysal, Basın mensupları ile iftar açtı

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, basın mensupları ile iftar yemeğinde bir araya geldi. Belediyenin düzenlediği iftara; ulusal, yerel medyanın önde gelen isimleri ve internet haber kanalları temsilcilerinin yer aldığı 130 basın mensubu katıldı.

Başkan Uysal, Basın mensupları ile iftar açtı
Basın mensuplarını ilçede ağırlayan Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Başakşehir şehir stadının Başbakan R. Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla açılacağı müjdesini verdi. 

Başakşehir,  İstanbul’un en fazla basın mensubunun oturduğu ilçedir
 
Başakşehir Hasbaççe’de düzenlenen iftarda Basın mensuplarına hitaben konuşan Belediye Başkanı Mevlüt Uysal: “ Medya da çalışan dostlarımızla iftar açmak istedik. Mahallelerimizde sokak iftarları düzenliyoruz. Başakşehirimiz yeni bir ilçe, basın mensuplarımızın da bölgemizi tanısın istedik. Başakşehir, İstanbul’un en fazla emniyet mensubu, en fazla yargı ve en fazla medya mensubunun oturduğu ilçesidir.  Dört Belediye Başkanımızda ilçemizde oturuyor.  İlçemizde oturan basın mensuplarımız biliyorlar ki Sular Vadisi, Boğazdan sonra en güzel yeridir. İlçemizin geçmişte mağduriyetler yaşayan bölgelerimizde bulunuyor.”dedi.

‘Başbakanımız Başakşehir stadını açacak’
 
30 Mart seçimlerinde %50’nin üzerine çıkarak İstanbul’da oyunu en fazla artıran ilçesi olduklarını vurgulayan Başkan Uysal sözlerine şöyle devam etti, “Bizler oy artışımızı orta bölge dediğimiz, Güvercintepe, Altınşehir ve Şahintepe’den aldık. Başakşehir bundan birkaç sene sonra ‘yeni İstanbul denince ilk akla gelen yer’ olacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübünün ismi, İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü olarak değiştirildi. Kulüp maçlarını inşası tamamlanan Başakşehir şehir stadında oynayacak. Başbakanımız Sayın R Tayyip Erdoğan, Sular Vadisi’nde düzenleyeceğimiz sokak iftarına katılacak, hem de stadımızın açılışını yapacak. Tüm medya mensuplarımızı bekliyoruz.”dedi.
 
Medya mensuplarının yerel yönetimler için çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Uysal, basın mensuplarının da düşüncelerine her zaman açık olduklarını dile getirerek sözlerini sonlandırdı.
 
İftara; Ulusal, yerel basın mensupları ile internet haberciliğinden 130 medya temsilcisi katıldı. Dualarla açılan iftar yine dualarla son buldu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34