banner32

Başkan Ayıptır yazıktır günahtır !...

Başakşehir Times Gazetesine İHTARNAME göndermeniz ve Cumhuriyet savcılığında suç duyurusu dahil bir çok konuda bizimle uğraşmanızı anlıyoruz. Ancak vucudunun % 6 sını kullanan BAŞEDER başkanı ve eski çalışma arkadaşınız Kerim Yavuz’a bir çok konuda engel çıkarmanıza anlam veremiyoruz.

Başkan Ayıptır yazıktır günahtır !...
Sizin bu derneği kucaklamanız ve sahip çıkmanız gerekirken sadece sizin gibi düşünmedikleri için akla hayale gelmeyen,ancak basit adamların yapacağı mademki beni eleştiriyorsun o halde ben de seni belediyenin engellilere verdiği hizmetlerden mahrum ederim demek size yakışmaz.

Başakşehir Times Haber Merkezi

Kendimiz için sizden hiçbir talebimiz yoktur. Ama Engelli insanlarımız için takındığız tavrı hemen bırakmanızı tavsiye ederiz. Zira bu çıkmaz sokak sizi yıprtatır bizden size söylemesi.
 
İşte BAŞEDER  başkanı Kerim Yavuz'un Kaleme aldığı ve ESRADYO internet sitesinde yayınladığı yazının tam menti.

Başakşehir Belediyesinin engelliler masasını idare edenlerin Başakşehir engelliler derneğine karşı sergiledikleri olumsuz tutumlara belediye başkanı Mevlüt UYSALIN seyirci kalması ve bu olumsuzlukları yaşatanları sahiplenmesi BAŞEDER yönetiminin büyük tepkisine yol açtı.
 
Önce Başakşehir Engelliler derneğinin düzenlediği pikniğe söz verile araçların pikniğe bir mesai günü kala belediyece iptal edilmesi ardından Sular vadisindeki stantlardan diğer derneklere verildiği halde Başakşehir Engelliler derneğine verilmemesi ve sonuçta belediyenin asansörlü araçlarını birinci derecede kullanmaları gerektiği halde bu hakan mahrum bırakılmamaları bardağı tamamen taşırdı.
 
İşte YETER ARTIK SAYIN MEVLÜT UYSAL başlığıyla baseder.com sitesinde yayınlanan yazının tam metni,
Defalarca yazdık, defalarca söyledik hala feryadımızı duymadınız mı?
Engellilere özürlüler masanızın çektirdiği mezalime hala seyirci mi kalacaksınız?

Hala benim kara listem var benim kara listeme girmeyin diyerek engellileri tehdit edenleri aynı görevde tutmaya devam mı edeceksiniz?
Hala ben istediğime engelli aracı veririm istediğime vermem diyenlere sahip mi çıkacaksınız?

Hala beni şikayet edenler yine benim elime düşecek diyenlerin sırtını sıvazlamaya devam mı edeceksiniz? 
 
Evet sayın Mevlut UYSAL yukarıdaki sözleri sarf edenlerin  kara listelerine biz de girdik. Varsın girelim. Biz engellilerin ak günler görmeleri için değil kara listelere girmeye kara zindanlara bile girmeye razıyız.
Şuna eminiz ki o sizin karaladıklarınızın veya karalattıklarınızın yüreklerindeki nur bir gün gözlerinizi kamaştıracağından eminiz.  
 
Sizin özürlüler masanız 2 akülü arabası olana üçüncüyü peşkeş çekerken biz kendi paramızla satın aldığımız akülü arabamızı Bağcılardaki medikalcıdan on gündür alamıyoruz. Çünkü belediyemizin asansörlü araçlarını kara liste tutanların kontrolüne verdiniz.  Ve biz o kara listenin başındayız.

Başakşehir Bağcılar arası 10 kilometre. Zaman olarak da gidişgeliş en fazla 1 saatlik zaman alır.  Ne gariptir ki defalarca belediyemizden asansörlü araç talep etmemize rağmen satın aldığımız bu akülü arabaları hala yerinden alamadık. 
 
Sayın Mevlüt UYSAL; Belediyemizin asansörlü araçlarını Kartaladaki Silivrideki engellilere gönderenlere siz alkış tutmaya devam ederken onlarda deyim yerindeyse belediyede at oynatmaya devam edeektir. 
Şunu iyi bil ki Sizin özürlüler masanız Başakşehir dışında oturan engellilere altını çizerek söylüyoruz ekonomik durumları iyi olduğu halde engelli malzemeleri peşkeş çekerken biz malzemelerimizi kendi paramızla lamira firmasından temin ediyoruz.

Sizin özürlüler masanız ilçe dışına her türlü teknik desteği sağlarken biz Kullandığımız Araçların tekerlerini kendi paramızla satın alıyoruz. Neden? Çünkü biz kara listeye girdik.

Eyyyyyy haktan adaletten dem vuran sayın belediye başkanımız şu anda eskilendikleri  için kendi paramızla satın aldığımız araçlarımız bir zamanlar senin başarın için ıslandı, senin başarın için paslandı senin başarın için eskidi.

O haklarımız ananızın ak sütü gibi helal olsun.

Ancak belediyemizin kaynaklarını bizleri mağdur ederek ilçe dışına aktaranlara kucak açmaya devam ettiğiniz için haklarımız sana zehir zıkkım olsun.

Başakşehirli tüyü bitmemiş yetimlerin hakkını eşe dosta peşkeş çekenlere göz yumduğuz için haklarımız sana zehir zıkkım olsun.
Kara liste tutanları baş tacı ettiğiniz için haklarımız sana zehir zıkkım olsun.. 

Son olarak şunu vurgulamak istiyoruz : Sayın UYSAL şöyle ardına bir dön bak Seninle aynı karelerde resimlenenlere bunları  layık görüyorsan size söyleyecek tek bir sözümüz kaldı……

Biz haklarımızı almak için mücadelemize devam edeceğiz.
Ve Bir gün sizi sahipsizliğinize sarılıp geçmişinizle muhasebe yaparken görmek bizleri hiç şaşırtmayacaktır.  

Kerim Yavuz 
Başeder Başkanı  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35