banner32

BAŞEDER' in Başakşehir Belediyesine Tepkisi Neden ?

Başakşehir Belediye başkanı Mevlüt Uysal'ın kendisi gibi düşünmeyen herkesi düşman gördüğünü biliyorduk. Ancak Uysal'ın başkan seçildiği zaman AK Parti başakşehir ilçe yönetim kurulu üyesi ve engelliler komisyon başkanı olan ve vucudunun ancak % 6 sını kullabilen BAŞEDER başkanı Kerim Yavuz'u da çileden çıkaracağına hiç ihtimal vermiyorduk ama başkan onu da başardı. İşte Kerim Yavuz'un yazısı

BAŞEDER' in Başakşehir Belediyesine Tepkisi Neden ?

BAŞEDERİN BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİNE TEPKİSİ NEDEN?

Son zamanlarda Başakşehir Engelliler Derneğinin özellikle Başakşehir belediyesinin engelliler masasını yerden yere vurmasının ardındaki gerçekler yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başladı.

Başakşehir belediyesinin her hangi bir biriminden engellilere yapılan her haksızlığın sorumluluğunun o belediyeyi idare eden en üst mercileri direk etkilemesi gereğini vurgulayan BAŞEDER yöneticileri şöyle konuştu: Başakşehir belediye başkanı kendi ilçesinin özürlülerine güvenmeyip ilçe dışından personel transfer etti. Bu personellerin hatası direk belediye başkanının tam sorumluluğundadır.

Artık canımıza tak dedi. Bunca eziyetlerle Başakşehirde engelliler için mücadele ediyoruz. Belediye başarımızı baltalamaya çalışıyor. Biz belediye başkanımıza sadece şunu söylüyoruz. Ardına bir bak…… Sizin başarınız ve engellilerin hayatını kolaylaştırmak için fotoğraf karesinde kimler var. Sonrada vicdanına danış şeklinde konuştular.

İşte Başakşehir Engelliler Derneğinin Internet sitesinden alıntı ettiğimiz haber.

Sayın Mevlüt UYSAL Ne Yapmaya Çalışıyorsunuz?

 Başakşehir Belediyesi Başakşehir Engelliler Derneğimize karşı hasmane tutumlarına devam ediyor. Bu hasmane tutumun son örneği Sular Vadisinde belediyece kurulan stantlardan talep etmemize rağmen derneğimize yer verilmemesi.

       Şimdi sayın belediye başkanımız Mevlüt UYSAL’A soruyoruz. Talep ettiğimiz halde derneğimize neden stant vermediniz?

         Geçen yıl bizlere tahsis ettiğiniz stantta gözleme ve meşrubat sattık. Yaptığımız bu işle de  toplumun sempatisini kazandık. Sattığımız ürünlerden dolayı engellilerden de para almadık. Bizden talep etmeleri şöyle dursun stantımızın önünden geçen engellilere biz ikramda bulunduk.

Stantımızdan kira bedeli almadığınızı da sağır sultana duyurduk. Derneğimizin tanıtım dergisinde de bu konuya tam sayfa yer ayırdık. Ayrıca toplumumuza engellilerin her alanda üretken olabileceklerini ispatladık.

Peki bu yıl ne değişti ? Geçen yıl stant verdiğiniz sosyal dernekçilik yapan Cansuyu, Yardım Eli, İnsani Yardım Vakfı, Kimse Yok mu, Mazlumder, Deniz Feneri gibi merkezleri Başakşehirde olmayan  derneklere bu yıl da stant verdinizde, üreterek kazanmayı felsefe edinen derneğimize neden stant vermediniz ?

Amacınız bizleri kapı kapı dolaştırıp dilendirmekse bunu asla başaramayacaksınız.

Derneğimize Karşı Bu Nefretin Nedeni Nedir ? Yoksa Özürlüler masanızın yaptığı haksızlıkları dile getirmemiz çok mu zorunuza gitti ? Yoksa engellileri 2. sınıf vatandaş mı görüyorsunuz ? Yoksa gelir kaynaklarımızı kısarak bizlerin haksızlıklarınıza boyun eğeceğimizi mi sanıyorsunuz ? Yoksa bir küstürmediğimiz engelliler kalmıştı onları da küstürerek görevi tamamlayalım mı diye düşündünüz ? 

Sayın Mevlüt UYSAL şunu iyi bil ki: Bizi hak mahrumiyetleriyle, baskıyla, aba altından sopa göstererek yıldırmayacaksın. 

Şunu İyi Bilin ki: Başakşehir dışındaki engelli derneklerine her türlü ulaşım desteği sağlarken derneğimizin piknik organizasyonuna 1 mesai günü kala söz verdiğiniz ulaşım araçlarını iptal ederek bizi sırtımızdan vurmaya çalıştığınız müddetçe susmayacağız.

Şunu İyi Bilin ki: Kurmuş olduğunuz kent konseyine engelli temsilci almadığınız müddetçe susmayacağız.

Şunu İyi Bilin ki: Başakşehirli engellileri mağdur ederek tekerlekli sandalyeye bağımlı engelliler için satın aldığınız araçlarımızı ilçe dışındaki engellilere tahsis etmeye davam ettiğiniz sürece susmayacağız.

Şunu İyi Bilin ki: Başakşehirli engelliler işsiz gezerken ilçe dışından hatta il dışından engellilere istihdam yarattığınız müddetçe susmayacağız

 Şunu İyi Bilin ki: 2 Akülü aracı olana üçüncüyü verdiğiniz müddetçe susmayacağız.

 Şunu İyi Bilin ki: Uğradıkları haksızlıkları kimseye söylememeleri konusunda engellileri tahdit edenlere kucak açtığınız müddetçe susmayacağız

Şunu İyi Bilin ki: Belediyenin engelli araçlarını Kaynarcadan Silivriye tüm İstanbul engellilerine tahsis edildiğini vicdani rahatsızlığından dolayı belgeleyen şoförlernizi cezalandırıp işten attığınız müddetçe susmayacağız.

Şunu İyi Bilin ki: Başakşehir halkından topladığınız vergilerle ilçe dışına engelli malzemesi verdiğiniz müddetçe susmayacağız.

Şunu İyi Bilin ki: Asansörlü araç şoförleriniz 1 liralık pide için aracın yönünü 15 - 20 kilometre saptırdığı müddetçe susmayacağız.

Şunu İyi Bilin ki: Doğruları söyleyenleri belediyenin imkanlarından pasifize ettiğiniz müddetçe susmayacağız.

Şunu İyi Bilin ki: Rakamla hiç alakası olmayan 40 engelli memur adayını yat gezisine götürdük diye eş dost arkadaşa yat gezisi sefası yaşatanları savunduğunuz müddetçe susmayacağız.

Örnekleri çoğaltmak itemiyoruz. Eğer yukarıda yazdıklarımızdan bir tanesi iftiraysa ben Başakşehir Engelliler Derneği Başkanlığından istifa edeceğim. Ya siz…….? 

Engellilerle didişmek ne size ne belediyenize nede siyasi hayatınıza her hangi bir katkı sağlamaz. Kırdığınız kalplerin parçalarıyla başka kalp de inşa edemezsiniz. Aklın yolu birdir.

Gelin biz nerde yanlış yaptık diyebilelim. Gelin damdan düşmeden damdan düşenin halinden anlayalım. Şunu unutmayalım hepimiz sevdiğimiz kadar insanız…..

Başeder'in yanındayız ....

Kerim Yavuz'un yazdıklarının hepsinin altına Başakşehir Times ailesi olarak İmzamızı atıyoruz. Ve bu konuyu da yapılan haksızlıkları da Ak Parti İstanbul İl başkanlığına ve genel merkeze duyurmayı da kendimize vazife biliyoruz.

Haksızlıklar karşısında susup dilsiz şeytan olmayı kabul etmeyen Kerim Yavuz ve Arkadaşlarını da tebrik ediyoruz

Belediye başkanı Mevlüt Uysal'ın özür dileme ve hatasından dönme gibi bir huyu olmadığını çok iyi biliyoruz. Aynı şeyi burada da yapacağı ihtimali çok fazla ama engellilere engel olmaya çalışması sonu olacaktır. İşte Başakşehir  Belediye başkanı bunu göremeyecek  kadara iktidar sarhoşu olmuş.

Başkan hiç mi düşünmez benden ihale istemeyen engellilerle,basınla,her hangi bir konuda itirazını ortaya koyan halk ile neden kavgalıyım diye.

Hadi başkan hata yapıyor peki danışmanı olan,hak hukuk ve adaletten dem vuran Ömer Döngeloğlu vazifesi olan sayın başkan zaten ALLAH bu kardeşlerimize bir engel vermiş. Onlar hasas ve duysusal insanlardır bizim onları kucaklamamız gerekir. Onlara düşman olmamız bize ne dünyada ne de ahirette bir şey kazandırmaz demeyi hiç mi düşünmez ? 

Captiva Jeep ve lüks evler galiba danışman Döngeloğlu'nu vatandaştan uzaklaştırmış.

Bu adeletsizlikle abad olacaklarını mı düşünüyorlar ?     

Ebu Müslim Horasi  derki ;


"Dostlarının şerrinden emin oldukları için düşmanlarına önem verdiler. Gün geldi düşmanları dost olmadı. Ama dostları düşman oldu. İkisinin birleşmesi ile yıkılmaları mukkader oldu"

İşte Mevlüt Uysal'ın şu an yaptığı bundan ibarettir

Kaynak : İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35