banner29

Başakşehirli İzciler kış kampında

Gençleri günlük hayatın karmaşasından çıkartarak, teknolojiden biraz da olsa uzaklaşabilecekleri bir ortam sunan Bolu Aladağ İleri Düzey Kış İzci Kampı’nda izciler zor şartlarda hayatta kalmayı öğrendi.

Başakşehirli İzciler kış kampında
 İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye İzcilik Federasyonu işbirliğinde düzenlenen Bolu Aladağ İleri Düzey Kış İzci Kampı başladı. Başakşehir Belediyesi’nin deneyimli izci gurubu da kampta yerini aldı. Kamp zorlu kış ve doğa şartlarında hayatta kalma eğitimlerine ev sahipliği yaptı.

 

Günlük hayatın karmaşasından, teknoloji ve internetin getirdiği sanal yoğunluktan uzaklaşarak yüz yüze, sosyal ve gerçek iletişim imkânı sağlayan kampa yaklaşık 600 izci katıldı. Tecrübeli  izcilerin katıldığı kış kampında kızak ve kayak, ilk yardım, karda çadır kurma ve kalma, kar mağarası yapımı ve kullanma, dağcılık, balta kullanma ve odun kırma, ateş çeşitlerini öğrenme ve ateş yakma, beslenme ve yaşam, soba yakma, iz takibi ve yön bulma gibi karda zorlu şartlarda nasıl yaşanacağına dair eğitimler verildi.

 

İzcilerin ağır kış şartları altında kamp yapma ve hayatlarını idame ettirme becerilerini kazanma amacı ile gerçekleştirilen kampta izcilik faaliyetlerinin ve eğitimlerinin büyük çoğunluğu arazide gerçekleştiriliyor. Kampa Türkiye’nin yanı sıra yurtdışından da deneyimli izciler katıldı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35